SCHIPPER KOZIJNEN ALUMINIUM0 KUNSTSTOF OPMEER 02263-12 52 Opleiding De Sparta-selektie bestaat groten deels uit spelers die door de club zelf zijn opgeleid of als amateur bij Sparta zijn gekomen. Van de huidige Sparta- selektie zijn slechts vier spelers aan getrokken: Eddy Ridderhof, die voor dit seizoen van stadgenoot Excelsior werd overgenomen, Johan Steur, vorig seizoen nog in de eerste divisie spelend voor Volendam, Joop Böck- ling, die van Haarlem kwam en Piet Wijnberg, die als enigen al aan zijn tweede Sparta-seizoen bezig is. Van deze vier aankopen kan alleen Piet Wijnberg zich sinds de winterstop geen basisspeler meer noemen. De rest van het elftal bestaat dus uit spelers die min of meer door Sparta zijn opgeleid. Doelman Ed de Goey zet een oude Spartatraditie voort en toont zich dit seizoen een waardig opvolger van illustere namen als Jan van Beveren en Pim Doesburg. In de verdediging valt vooral de naam van Silvio Diliberto op. Als linkerspits leek hij het niet te halen, maar tot veler verrassing blijkt hij zich als kreatieve libero moeiteloos te handhaven. Andere spelers die tot de verbeelding spreken zijn de ras-Spartanen René Eijer en Ronald Lengkeek. Eijer begon bij Sparta als linkerspits, maar zakte naderhand af naar de positie van linkervleugelverdediger. Dit seizoen is de 'linkspoot' terug te vinden op het middenveld en zijn manier van spelen moet voor iedere liefhebber van technisch voetbal een genot zijn. Ronald Lengkeek is een speler die met name tegen Ajax altijd vlamt. Hij wist de laatste jaren in bijna alle onderlinge competitieduels te scoren. Gezien de spelopvatting van Sparta en de aanwezigheid van enkele voor het publiek aantrek kelijke spelers, mogen wij vanavond een mooie, open wedstrijd ver wachten. Sonny Silooy is niet alleen een uiterst betrouwbare verdediger bij Ajax, hij kan zich ook aanvallend vaak uitleven. Hier stuit hij in laatste instantie op doelman Lloyd Doesburg van Excelsior 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19