D 1122333 15É- wi yf*- Ijzerhandel Zuid B. 1 v U oEtqïïHi Voor 40 cent per minuut de laatste nieuwtjes over voetbal: nationaal - internationaal - transfers - programma's - uitslagen afgelastingen - topskorers en nog veel meer. noteren, waarmee hij in het betaalde voetbal slechts twee clubgenoten naast zich hoeft te dulden: Johan Cruijff en Klaas Bakker. Eén blijft hem de baas: op 3 april 1932 scoorde Piet van Reenen, niet ten onrechte getooid met de erenaam 'goaltjes- Piet', in een uitwedstrijd tegen Veen- dam zeven doelpunten. De uitslag werd toen 1 -9, tegen Sparta was het 9-0. Een uitslag die de Ajax-aanhang graag iedere week zou begroeten, maar die de rol die Sparta bijna een eeuw lang in het Nederlandse voetbal heeft gespeeld, geen eer zou aan doen, zeker niet in de 50e Ajax- Sparta van vanavond en die gezien de prestaties van de Spartanen in dit seizoen ook niet direct te verwachten valt. Sparta nu Ajax' tegenstander van hedenavond, het Rotterdamse Sparta, heeft de laatste drie seizoenen weinig plezier beleefd aan de wedstrijden in De Meer. De Spartanen werden achter eenvolgens met nederlagen van 4-0, 4-0 en 9-0 naar Spangen terug gestuurd. Toch mogen de Kasteel-bewoners niet worden onderschat, hetgeen onlangs weer bleek toen Sparta en Ajax op Spangen voor een zinderen de bekerwedstrijd zorgden, die door Ajax pas na het nemen van straf schoppen werd gewonnen. Sparta staat in Nederland bekend als een kweekvijver voor talenten. Dat is enerzijds gedwongen, omdat de Rot terdammers bijna ieder jaar genood zaakt zijn één of meer spelers te verkopen en anderzijds logisch, omdat jonge talenten weten dat zij bij Sparta een kans krijgen zich op Ere divisieniveau waar te maken. gereedschappen sleutelservice ijzerwaren bouwbeslag tuinartikelen sloten inbraakpreventie elektra Ceintuurbaan 240, Amsterdam, telefoon 020-626586 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 15