AJAX-MALMÖ FF HEEREB.V. OFFICIEEL DEALER ECONOOM B.V. ouderwetse thriller Uitslagen MITSUBISHI DE GESTAALDE PERFEKTIE Vanavond moet het dan weer gebeuren. Het is jaren geleden, dat De Meer decor was van een kwart finale voor een Europa Cup. Twee Europese topteams, een uitverkocht huis, dat betekent een zinderende sfeer, een ouderwets gevoel bij de supporters. Voor Ajax wordt het uiteraard een belangrijke avond. De halve finale lonkt en de deur staat op een kier. Want ogenschijnlijk mag de nederlaag van 1 -0 van jongstleden zaterdag in het ijskoude Malmö voor Europa Cup begrippen prima zijn, in praktijk wil dat niet zeggen dat Ajax er al is. Zoals Johan Cruijff na de wedstrijd zaterdag al zei: 'Bij de loting noemde ik het een nare tegenstander, in de uitwedstrijd is dat nog eens dubbel en dwars gebleken'. Malmö toonde zich inderdaad de fysiek sterke, bijna Engelse voetballende ploeg met enkele technisch goede voetballers, die voor gevaar zorgden. Eén van die technici zal er niet bij zijn vanavond. Mats Magnusson liep een 'domme' gele kaart op en omdat dat zijn tweede in dit toernooi was, wordt hij automatisch voor één duel geschorst door de UEFA. Maar hij was niet alleen zaterdag. Vooral de in Italië geschoolde Lars Larsson was mede door zijn snelheid een voortdurende dreiging voor de Ajax defensie, die overigens goed stand hield, uitgezonderd de dubieuze strafschop waaruit Torbjörn Persson scoorde. Counters Malmö FF heeft vooral in uitwedstrijden aangetoond dat het een typische counterploeg kan zijn. Lukraak uit de defensie weggeschopte ballen worden (te) vaak door de snelle spitsen opgepikt en afgerond. Daar ligt vanavond het gevaar. Een sterk aandringend Ajax mag zich niet laten verrassen door zulke counters. Vandaar dat een niet onbelangrijke rol is weggelegd voor Stanley Menzo. Maar dat is hij zo langzamerhand wel gewend. Zelfs op het moeilijk bespeelbare veld van Malmö bleek zaterdag dat Ajax technisch superieur was aan de tegenstander. Individuele acties leverden vaak winst voor Ajacieden op, alleen de steun vanuit het middenveld ontbrak soms nog om meer rendement uit de fraaie soli van Van Basten, Winter, Bergkamp, Rijkaard en Van 't Schip te halen. Snelle goal Thuis moet dat wel lukken. Wat Bursaspor en Olympiakos is overkomen, kan Malmö ook gebeuren. Een snel, gevariëerd en doeltreffend aanvallend Ajax, dat een snelle openingsgoal als een welkomsgeschenk wil krijgen. Kan Ajax de Zweden onder druk houden, dan worden de counters minder talrijken minder gevaarlijk. Ongeduld is een slechte leermeester. Ook als de gewenste snelle goal er niet komt, moet Ajax het geduld kunnen opbrengen om te wachten en toe te slaan op de juiste momenten. Wie herinnert zich niet de geweldige ambiance uit de wedstrijd tegen Olympiakos, toen Ajax de tegenstander bij tijd en wijle zoek speelde. Dat zal de koele Zweden niet snel overkomen, maar de vraag is of zij een constante Amsterdamse druk kunnen weerstaan. Ervaren verdedigers als Persson, Borg en Magnus Erlandsson, de aanvoerder, hebben wel eens meer voor hete vuren gestaan. De kracht van Ajax zal van achteruit moeten komen. De middenvelders moeten kunnen aansluiten, Rijkaard moet zijn vertrouwde krachtige solo van achteruit kunnen uitvoeren, lukraak weggetrapte ballen moeten ditmaal snel weer terug in de Zweedse 16-meter. Publiek Kortom, als het gaat zoals Cruijff en de spelers het zich voorstellen, krijgen 28.000 mensen een ver rukkelijke ouderwetse voetbal thriller voorgeschoteld. De gouden tijden van Cruijff als voetballer kunnen herleven onder Johan Cruijff als trainer. De spelers zijn er voor aanwezig. Johnny Bosman en Marco van Basten hebben samen al voor heel wat Europese treffers gezorgd. Zij zullen er staan vanavond, evenals de anderen rond de routiniers Arnold Mühren en Ron Spelbos. Om de avond geheel compleet te maken, is de twaalfde man nodig Johan Cruijff zegt het elders in dit programmablad ook al. 'Wij rekenen op de steun van het publiek'. Het publiek is er en Ajax zal er ook zijn. Dit wordt een leuke avond! Malmö FF-Ajax 1-0 Dinamo Kiev-Besiktas Istenbul 5-0 Deze wedstrijden kunt u invullen op pagina 46. CEINTUURBAAN 219-225 TEL. 020-622204 719154 professionele werkplaatsen voor onderhoud reparatie, schadeherstelwerkzaamheden FREDERIKSPLEIN 6-8 TEL.: 020-233220 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 4