TvvMgc. RESTAURANT- GRILLBAH - BODEGA H OENEN 29 je die kans wel of niet pakt ligt aan jezelf. Je moet natuurlijk ook mazzel hebben. Ik had bijvoorbeeld mazzel met mijn debuut voor het Nederlands-elftal. Marco van Basten viel weg door een blessure en ik draaide goed bij Ajax, met als logisch gevolg dat ik als zijn vervanger werd opgeroepen'. Nederlands elftal Johnny Bosman speelde tot nu toe vier interlands en lijkt vaste keus de in de selektie van bondscoach Rinus Michels. Johnny Bosman: 'Iedere voetballer droomt ervan om in het Nederlands elftal te spelen. Het was en is ook voor mij een schitterende ervaring. Daar komt nog bij dat de prestaties van het Nederlands elftal een stijgende lijn vertonen. Het was wel even wenne. Bij het Nederlands elftal wordt anders gespeeld dan bij Ajax. Bij Ajax speelde ik vlak achter Marco, terwijl het bij het Nederlands elftal met Ruud Gullit precies andersom is. Het is een voordeel dat er bij de selektie voor het Nederlands elftal altijd veel Ajacieden zitten. Zodoende ken je de helft van de selektie al en doen zich bijna geen aanpassingsmoeilijkheden voor'. Johnny Bosman's capaciteiten reiken verder dan zijn fantastische koptechniek en zijn neusje voor doelpunten. Johnny Bosman: 'Het belangrijkste is natuurlijk dat Johan Cruijff tevreden is. Dat ik door de meeste mensen beoordeeld wordt op het aantal doelpunten dat ik maak vind ik wel jammer, maar dat is nu éénmaal zo. Johan is niet snel tevreden, en terecht. Er valt altijd wel iets te verbeteren. Hij signaleert wat je fout doet en werkt daaraanZo kom ik wel eens te laat bij de eerste paal. Er wordt dan uitgelegd wat je verkeerd doet en op geoefend. Johan traint ons ook mentaal. Dat is voor het publiek moeilijk te herkennen, maar wij hebben daar erg veel baat bij'. Doelpunten Johnny Bosman speelt bijAjax aanvallende middenvelder maar zijn favoriete stek blijft de spitspositie. Johnny Bosman: 'Ik speel het liefst dicht bij de goal. Dan kom je sneller in scoringspositie en je kunt een balletje terugleggen op de opkomende mensen. Een goeie spits moet natuurlijk goed kunnen voetballen, maar het belangrijkste blijft het neusje voor doelpunten. Het hangt er ook wel vanaf hoe er gespeeld wordt. Als er met twee spitsen gespeeld wordt zijn dat meestal twee snelle jongens die veel switchen. Bij een systeem met één centrale spits zijn de vleugels erg belangrijk. Als er geen voorzetten komen, kom je geïsoleerd te staan. Marco van Basten is een volmaakte spits, die kan echt alles. Ik hoop dat Marco bij Ajax blijft spelen, maar als hij weggaat zou dat voor mij een enorme mentale druk betekenen. Het publiek ziet je dan toch als zijn opvolger en gaat vergelijken. Niet terecht, want ik ben een ander soort voetballer. Trouwens, wie ze er ook neerzetten, Marco doen vergeten lijkt mij een onmogelijke opgave'. Vanavond speelt Ajax de returnwedstrijd voor het Europa Cup toernooi der bekerwinnaars tegen het Zweedse Malmö FF. Europa Cup voetbal is volgens de vele insiders, die ons land telt onontbeerlijk voor de ontwikkeling van jonge voetballers. Wat wordt er dan geleerd in Europa Cup wedstrijden, want een direkte konfrontatie met iemand als René van Eek van FC Den Bosch lijkt een zwaardere opgave dan een duel met de voorstopper van Bursaspor. Johnny Bosman: 'Je moet dat ook niet individueel bekijken. Wij hebben dit toernooi inderdaad nog geen sterke tegenstander ontmoet, maar toch leer je ervan. Laat ik een voorbeeld geven: in het seizoen 1984-1985 speelden wij voor de Europa Cup tegen Bohemians Praag. Thuis wonnen we met 1 -0. In Praag gingen we die voorsprong verdedigen, een manier van spelen TURKSE MUZIEK TURKSE SFEER IEDERE AVOND BUIKDANSERES N.Z. VOORBURGWAL 169 AMSTERDAM 020-229919 Bij inlevering van deze advertentie 10% korting

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 29