Johan Cruijff rekent op het publiek Petit-Restaurant 'De Koffie Corner' A. J. BOIJENK Hollander B.V. Schoonmaakbedrijf Breko B.V. 19 Lanzaam maar zeker komt het uur van de waarheid dichterbij. We staan vlak voor het begin van alweer een enerverende avond in De Meer waar Europa Cup voetbal op het menu staat. Onder de felle lampen stijgt de spanning, want onverminderd maakt het fenomeen Europa Cup voetbal speciale emoties los bij de tienduizenden voetballiefhebbers op de tribunes en de miljoenen voor de buis. Binnen de kortste keren was het Ajax-stadion uitverkocht voor het treffen Ajax-Malmö FF, het onomstotelijke bewijs van de aparte aantrekkingskracht die internationale krachtmetingen hebben. Velen van de vanavond in De Meer aanwezigen zullen er een twintig jaar geleden bij zijn geweest toen Ajax een begin maakte met een ongekende bloeiperiode op wereldniveau. Voor de jongere aanhangers betekent het EuropaCup voetbal iets nieuws, zeker in het gevorderde stadium van de kwartfinale. Maar de spanning, die tintelende onzekerheid, die wankele balans tussen hoop en verwachting die de hartslag sneller doet gaan is bij iedereen gelijk. De sterren van toen, de bedwingers van Liverpool, Benfica, Arsenal, Real Madrid, Bayern München, om er een paar te noemen, zullen er vanavond ook zijn. En als geen ander zullen de helden van Ajax' glorietijd, nu onrustig op hun zitplaats schuiven in hun warme jassen, weten wat er zich beneden in de katakomben afspeelt. Daar is, zo kort voor de aftrap de spanning het hevigst. De spelers bereiden zich daar, ieder op zijn eigen wijze voor, op een nieuw hoogtepunt. Voor de meeste jonge Ajacieden een nieuw hoogtepunt want op het spel staat niets minder dan een plaats in de halve finale van het toernooi der Bekerwinnaars, de poort naar het allerhoogste Europese platform, de poort naar internationale roem en erkenning. De strakgespannen zenuwen kunnen zich maar al te makkelijk tegen de eigen benen keren en daarom is het voor Ajax een zegen dat het in zijn midden een man heeft staan die dergelijke situaties al ontelbare keren heeft meegemaakt, iemand die het spanningselement koestert en in zijn voordeel ombuigt: technisch directeur Johan Cruijff. Fenomeen Johan Cruijff, de man aan de basis van dit mooie, jonge team dat zo graag Europa wil veroveren, vertelt over dat speciale fenomeen, Europa Cup voetbal. 'Als speler of, in mijn geval, als technisch directeur, is de aantrekkingskracht van het Europa Zo begon Ajax' Europese seizoen al vorig jaar. Cruijff en Van Basten drinken champagne na de gewonnen bekerfinale tegen RBC H. Koenders Zonen b.v. Pianotransport Opslag inboedels Verhuisliften tot 25 meter Verpakkingen voor overzee Gekkende k. verhuizingen m VERHUIZERS binnen- en buitenland SINDS 1920, Churchill-laan 124, Amsterdam Telefoon: 020 - 62 55 86 Uitgewinkeld in Osdorpcentrum? Dan even bijkomen in Zelfgemaakte snacks Osdorpplein 15-Amsterdam Telefoon 020- 19 47 01 Loodgieters- en elektriciteitsbedrijf Onderhoudswerken Aanleg C.V.-installaties Grote collectie verlichting, sanitaire installaties, gasverwarming elektrische huishoudelijke apparaten landelijk erkend gas- en water-installateur Rijnstraat 125, Amsterdam, Tel. 020-445191/448744 Reiniging van alle soorten opslagtanks, riolen, putten, kolken, vetvangers, waterzuiveringen etc. Tevens algehele verzorging voor het opruimen en de vernietiging van chemische afvalstoffen Vacuümwagens, hogedruk water- equipment, rioolinspectie met T.V.-camera's etc. Dag en nacht bereikbaar! Kantoor: 020-132973, privé: 020-925142 Boylestraat 5, Amsterdam Dagelijks en periodiek schoonhouden Glazenwassen Industrielereiniging Brand en Roet reiniging Gevel reiniging Tapijt reiniging Hoofdkantoor Bongerd 79, Lelystad, tel. 03200-22798 Van Ostadestraat I89, Amsterdam, tel. 020-622365 Waalstraat 31, Nieuwegein, tel. 03402-62479

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 19