Man of the Match Zoals gebruikelijk bij de thuiswed strijden van Ajax werd na het duel tegen Haarlem (4-0) weer de Wes- selius Man of the Match gekozen. Dit maal viel de eer te beurt aan de pas 17-jarige Dennis Bergkamp, die door een vakkundige jury werd gekozen. Dennis speelt vanaf de C-junioren bij Ajax en maakte zijn debuut voor het eerste elftal als invaller tijdens Ajax' laatste thuiswedstrijd in 1986, name lijk die tegen Roda JC (2-0). Dennis zit in de vijfde klas van het Sint-Nico- laas Lyceum en moet volgend jaar dus eindexamen doen. Dennis Bergkam: 'De combinatie voetballen/school geeft geen proble men. Ik wil mijn school ook graag afmaken, want je weet het natuurlijk nooit in de voetballerij. Gezien de huidige ontwikkeling hoop ik op een carrière als betaald voetballer. In de wedstrijden tegen Roda JC en FC Den Haag stond ik in de basis en dat was een schitterende ervaring. Daar droomt iedere voetballer van, spelen in het eerste van Ajax. Erg lange tijd om er bij stil te blijven staan heb ik niet gehad, want de volgende dag moest ik gewoon weer naar school en 's avonds trainen. Thuis word ik goed opgevangen. Ik krijg erg veel aandacht en dat is eigenlijk altijd zo geweest. Mocht het onverhoopt toch niet lukken als voetballer dan wil ik wel wat in de sport blijven doen, dat trekt me namelijk het meest. Ik denk dan in de richting van een opleiding als fysiotherapeut of de Academie voor Lichamelijke Opvoeding'. Afgaande op het spel van Dennis in de wedstrijd tegen Haarlem, een wedstrijd waarin hij direkt tegen stander Luc Nijholt met name in de eerste helft tot wanhoop bracht, mo gen we verwachten dat de fysiothe rapeutenopleiding en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding nog wel enige jaren, en misschien wel tevergeefs, op Dennis moeten wach ten. 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 31