/MOORNSNM /WINNEN /MODE De sterspeler De trainer De selektie Naam: HFC Haarlem Opgericht: 1 oktober 1899 Stadion: Haarlem-Stadion Kapaciteit: 18.000 Clubkleuren: rood-blauw Voorzitter: Henk Hut Trainer: Hans van Doorneveld Shirtsponsor: Mita Copiers Topscorer vorig seizoen: Piet Keur, 14 doelpunten Cijfers afgelopen seizoen: 34 10 12 12 32 48-47 (11de) Hans van Doorneveld is-criomenteel aan zijn zevende en laatste seizoen bezig bij Haarlem en de goede resultaten van de ploeg in die periode onderstrepen de kwaliteiten van de man die in 1980 over kwam van AZ. Bij de Alkmaarders was hij overigens als hulptrainer werkzaam. Hans van Doorneveld is Amsterdammer en voetbalde als amateur bij 'Rivalen'. Betaald- voetbalervaringen deed hij op als speler van Stormvogels, KFC en FC Zaanstreek. Na zijn trainersdiploma te hebben gehaald startte Van Doorneveld zijn loopbaan als trainer bij KIC uit Velsen. Daarop volgden drie jaren al assistent trainer bij Haarlem, voordat hij naar AZ vertrok voor het vervullen van dezelfde funktie. In 1980 leidde Hans van Doorneveld het net gedegradeerde Haarlem met elan terug naar de Eredivisie en een jaar later, met onder meer Martin Haar, Gerrie Kleton, Wim Balm en na tuurlijk Ruud Gullit, leverde een hoge eind rangschikking in de Eredivisie Europa Cup voetbal op! Na in de eerste ronde het Belgische AA Gent te hebben uitgeschakeld, dolf Haar lem het onderspit tegen de sterke Russische ploeg van Spartak Moskou. Hans van Doorneveld is 46 jaar (9 september 1940) en verlaat aan het einde van dit seizoen Haarlem, om zijn carrière als trainer in het betaalde voetbal elders voort te zetten. TOONAANGEVEND Op het Gelderlandplein 46 Amsterdam Tel: 020-441162 Ondanks het feit dat de Haarlem-selektie veel al uit jonge, nog niet zo tot de verbeelding sprekende, spelers bestaat, herbergt de selek- tie ook spelers die in aanmerking komen voor de titel van sterspeler. Wim Balm, jaren geleden al gepusht als een groot talent en ooit in verband gebracht met Ajax, Martin Haar, een routinier die zijn sporen in de Eredivisie ruimschoots heeft verdiend en enkele jaren geleden nog tot voetballer van het jaar werd uitgeroepen, en Edward Metgod. ook ai jaren te boek staand als een talent en in het verleden zelfs enige tijd deel uitmakend van de selektie voor het Nederlands-elftal zouden voor deze titel in aanmerking komen! maar onze keus viel op Piet Keur, die aan een opmerkelijk seizoen bezig is. Piet Keur, geboren op 20 december 1960, de buteerde in het seizoen 1981-1982 in het eerste elftal van Haarlem. Tot aan dit seizoen speelde hij 134 wedstrijden in de hoofdmacht en scoorde daarin 48 doelpunten. Een respek- tabele produktie maar niet erg opvallend. Daar is dit seizoen verandering in gekomen Niet dat Piet plotseling een direkte konkurrent voor onze Marco is geworden, maar het unieke aan Piet Keur is dat hij van de 14 door Haarlem gescoorde doelpunten er maar liefst 11 voor zijn rekening nam. Piet Keur, een uistekend zaalvoetballer, is een krachtig gebouwde, lange centrumspits die zijn balvaardigheid vooral in het vijandelijke strafschopgebied laat zien. Simpel gezegd: als de Ajax-defensie Piet Keur aan banden kan leggen, zal het voor Haarlem een zeer moei lijke opgave worden om tot scoren te komen. Edward Metgod (27), Ruud Hesp (21) Cees Baas (20), Martin Haar (34), John de Letter (21), Keith Masefield (30), Luc Nijholt (25), Mark Tol (19), Chris Verkaik (29), Raymond Atteveld (20), Marcel Liesdeck (27), Wim Balm (27), Michel Doesburg (18), Ricardo Moniz (22), Dieter Bakker (20), Marcel Peeper (21), Piet Keur (26), Rob Matthaei (20) en André Sitek (23).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1987 | | pagina 8