VEN, net als Ajax, heel sterk op de vierkante meter VEN Groothandelcentrum voor Horeca, Detail en Grootverbruik Weesperstraat 124 - Diemen - Telefoon 907061 Wilbert Suvrijn toont op het middenveld zijn grote longinhoud en loopvermogen, samen met de vroeger als linkerspits opererende, met smaak schietende, Ron Jans en de in Ajax-kringen bekende Martin van Geel. Pierre Blattler is een uit eigen omgeving voortgekomen jongeman die met name in de beginfase van het seizoen opviel door een forse dosis onbevangen doelgerichtheid. Oor spronkelijk een aanvaller trekt deze 20-jarige vanaf het middenveld ten aanval. Om dat gedeelte van het elftal verdedigend weerbaarder te maken in de 'hel van De Meer is mogelijk René Trost vanmiddag een basisspeler. In de voorste Roda-lijn zijn de Amsterdammer Hennie Meijer en de genoemde Danny Hoekman de speerpunten. Meijer, oorspronkelijk afkomstig van DJK, maakte relatief laat kennjs met het betaalde voetbal, maar de achterstand in ervaring heeft hij in de laatste jaren gedragen door onmiskenbaar talent, Torinstinkt en een pijlsnelle demarrage, redelijk goedgemaakt. Collega Danny Hoekman vertrekt het liefst vanaf de linkerkant maar voelt zich niet zo erg plaatsgebonden, ook al omdat achter hem de linksbenigen Jans en Van Geel met graagte plegen op te komen. Op naar 1987 Of Roda's aanvallende ideeën vluchtige dromen zullen blijken gaan we zo meteen ervaren. Het vertrouwen en het zelfbewustzijn van de Ajax-spelers groeit met de dag, mét de wetenschap dat juist in periodes van voorspoed een extra koncentratie vereist is. Naast het nastreven van een briljant voetbalfestijn, opgesmukt met een aantal twinkelende goals vereist ook het schoonhouden van Stanley Menzo's doel aandacht. Alweer 397 kompetitie minuten lang hield Stanley zijn domein doelpuntvrij, een bewijs te meer dat het met de Ajax-organisatie wel snor zit. Hopelijk kan Ajax-Roda JC aan uw tintelende december-verwachtingen voldoen zodat de komende feestdagen met een extra opgewekt gemoed geattakeerd kunnen worden! Ook namens het bestuur, de spelers en de begeleiders van Ajax: een gezond, voorspoedig 1987. Fidelio

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 7