Cupkoorts club (of clubs) worden ingevuld die dat stadion bespeelt of bespelen. II Ragazzo d'Oro Der Ente 3. Zibi 4. 5. 6. 7. King Kenny Das Ungeheuer Heinz Kroket P.G. Snoetje 9. 10. 11. 12. de Giraffe Golkjaer Stadions: Het Kasteel De Kathedraal 13. Sclessin 14. 15. Prinsenpark EstadiodaLuz Oplossingen sturen naar: Inter Football, Hoger Einde Zuid 6-7, 1191 AG Ouderkerk aan deAmstel. Het duurt nog tot 24 januari voordat we weten wie de volgende tegenstander is van Ajax in het Europa Cup toernooi voor Bekerwinnaars. De kwartfinales van dit toernooi worden op 4 en 18 maart 1987 afgewerkt en in de komende winterstop gaat Ajax zich ook voorbereiden op deze Europese konfrontaties die nu al met de nodige spanning tegemoet worden ge zien. De volgende zeven clubs zijn de moge lijke opponent van Ajax in de kwartfinale en we laten hun prestaties in eigen land tot dusver even de revue passeren. Real Zaragossa. de Spaanse vertegen woordiger met international Senor, Jong- Spanje-speler Mejias, de Chileen Yanez en de Uruguayaan Ruben Sosa als be langrijkste spelers doet het matig in de Spaanse kompetitie. Het bezet een elfde plaats met 15 punten uit 16 wedstrijden. Afgelopen zondag versloeg Zaragossa, getraind door Luis Costa, Cadiz met 1 -0. Meer indruk maakt het Franse Bordeaux. De 'Girondins' versloegen afgelopen weekend Lille met 3-0 en horen met Mar seille en Monaco tot de licht afgeschei den kopgroep. Topspelers heeft Bor deaux genoeg. Wat te denken van Tigana, Vercruijsse, Ferreri, Battiston, allen in ternational en de Joegoslavische broers Zoran en Zlatko Vujovic. De Russische kompetitie is net beëindigd en voor Ajax interessant is het presteren van Torpedo Moskou, de ploeg die op imponerende wijze VfB Stuttgart uit het Europa Cup toernooi werkte. Torpedo eindigde in volkomen evenwicht (30 ge speeld, 30 punten) de kompetitie als ne gende. Ook bij Torpedo twee broers van kaliber: de tweeling Savichev. Lokomotiv Leipzig is de Oostduitse ver tegenwoordiger in het Beker-winnaars- toernooi. Samen met Dinamo Berlin en Karl Marx Stadt voert Lok Leipzig de boventoon in de kompetitie. In Richter heeft Leipzig een jonge linkerspits die oplettendheid vraagt. Bepaald niet te onderschatten is ook Malmö FF. de kersverse kampioen van Zweden. Na de play offs won Malmö de dubbele finale tegen AIK Stockholm. Lars Larsson, een speler die korte tijd in Italië speelde maar daar geen geluk had is samen met Magnusson de topschutter van Malmö. GKS Katowice uit Polen hoort ook bij de toppers in de kompetitie. Samen met het bekende Gornik Zabrze voert het de rang lijst aan. Bekendste Katowice-speler is international Koniarek. Tenslotte het Bulgaarse Vitocha een wel licht onbekend? Maar dat komt door de naamsverandering die het wel bekende CSKA Sofia na een omkoopschandaal onderging. Vitosha is koploper in de kompetitie en heeft in bijvoorbeeld de internationals Sirakov (WK-goal tegen Italië), Jordanov en Iskrenov de bekend ste voetballers. Robbie Witschge 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 30