VOOR SPORTIEVE PRESTATIES uho i/eeneman Estilo Britanico Dodelijk vuurwerk lend, temeer omdat Den Bosch lang in de kopgroep meedraaide. De uitwedstrijd leverde een 3-0 zege voor Ajax op, dat na nogal wat onnodig puntverlies erg blij was met die overwinning, kapitein Cruijff niet in het minst. Ook de return zorgde niet voor het verwachte spektakel: welis waar opende Gillhaus verrassend de score voor zijn ploeg, maar via Ronald Koeman en Johnny Bosman trok Ajax de stand al voor rust naar zich toe, om na de rust via diezelfde Bosman en een penalty van Van Basten naar een afgetekende 4-1 eindstand te lopen. Dit seizoen moet FC Den Bosch het doen zonder gewaardeerde krachten als Jos van Herpen (nu bij Feyenoord), Arnold Scholten (bij Ajax) en Ton Pattinama (bij FC Utrecht) en ook zonder de inspireren de leiding van Rinus Israël, maar niet temin slaagt de huidige trainer, Theo de Jong, erin zijn ploeg op slechts korte afstand van de 'grote drie' mee te laten draaien, en gezien die positie hoeft Ajax zeker niet op een zacht eitje te rekenen vanmiddag. Evert Vermeer FC Barcelona staat bovenaan de Spaanse ranglijst. Dat lijkt reden tot algemene te vredenheid te geven maar het ligt wat anders, vooral bij de supporters van Barga. Die hebben het niet zo op het koele, op hard werken en weinig briljante klasse, geschoolde voetbal in de Britse stijl. Die Britse stijl wordt in de eerste plaats vertegenwoordigd door coach Terry Venables en zijn Engelse assistent maar natuurlijk ook door de Welshman Mark Hughes en de Engelse international Gary Lineker. De resultaten zijn er maar het publiek geniet niet, zo ligt het een beetje. De onvrede van de socios over de 'estilo britanico' uit zich in de voor Barcelona absurd lage toeschouwers aantallen. Naar het Europa Cup-duel tegen Sporting Lissabon kwamen slechts 35.000 mensen af en ook tijdens de kompetitiewedstrijden van de laatste weken blijft het bezoekersaantal onder het gemiddelde. Tijdens de Griekse kompetitiewedstrijd Larissa-PAOK werd de 29-jarige Hara- lambos Blionas dodelijk getroffen door een vuurpijl. Die werd door de supporters van de bezoekende vereniging afgescho ten in de richting van de fans van de thuisclub. Tien verdachten werden gear resteerd. Amstelveenseweg 288-290,1075 XX Amsterdam,Tel. 020-645660 Polderweg 104,1093 KP Amsterdam, Tel. 020-650551 30

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 30