Vandaag Het blijft een klassieker Zondag 2 november 1986 Nummer 8 Redactie en administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, tel. 070 - 85 70 70 Bank: Verenigde Spaarbank Rotterdam Verzorging- en advertentie exploitatie: Joop Groeneweg, tel. 01864 - 24 09 Foto's: Piet Bouts Je kunt het wenden of keren, maar wedstrijden tussen Feyenoord en Ajax - daar kan geen enkel duel in dit land tegenop. Vroeger niet - nü niet - en zo wordt aan beide kanten weieens lachend opgemerkt nóóit niet. De aandacht die de publiciteitsmedia afgelopen woensdag besteedden aan de wedstrijden Fortuna Sittard-Feyenoord en Ajax-FC Utrecht stond in een aantal gevallen al in het teken van de topper van vandaag. Zo wees de verslaggever in Amsterdam onmiddellijk naar de consequenties voor Feye- noord-Ajax toen Marco van Basten even geblesseerd leek nadat Jan van den Akker het standbeen onder hem had weggehaald. En in Limburg zei de verslaggever'dat scheidsrechter Bannet met het oog op de consequenties voor Feyenoord-Ajax niet zo streng was voor Mario Been als hij eigenlijk had móeten zijn'. Een dergelijk sfeertje droeg er in vele-vele jaren toe bij, dat de duels tussen Ajax en Feyenoord uiteindelijk het predikaat klassieker kregen. Afgelopen woensdag liep de achterstand die Feyenoord heeft op Ajax en PSV op tot drie punten. Of hierin vandaag enige verandering komt, zal spoe dig blijken: feit is wel dat er het allemaal redelijk indrukwekkend uitziet wat men in de hoofdstad uit de hoge hoed tovert. Nog even los van het vertoonde spel, zijn er de veertig doelpunten, die men dit seizoen al bijeenschopte. Omdat het hier een wedstrijd betreft tussen Feyenoord en Ajax hoeft hieraan vandaag wellicht minder betekenis te worden geschonken. Antal Roth wordt definitief Feyenoorder. Moeizaam onderhandelen leidde er afgelopen woensdag toe, dat voorzitter Gerard Kerkum en penningmeester Ger de Vries uiteindelijk overeenstemming bereikten, hoewel het er aan vankelijk naar uitzag, dat het niet zou lukken. Met name de eis om na drieën eenhalf jaar transfervrij te zijn, bleekdoorde Feyenoorddelegatie niette kun nen worden geaccepteerd. Pas toen die verviel, kwam men tot zaken. Nü nog een arbeidsvergunning. Veel plezier bij Feyenoord-Ajax. 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 3