"Zijn de wonderen de wereld uit dan?" Er zullen niet alte veel mensen zijn geweest die Feyenoord van tevoren een 5-1-nederlaag hadden toebedacht in de strijd om de UEFA-Cup. Net zo min als een leger van voetbalkenners na het ijskoude douche water van Mönchengladbach in het competitieduel tegen Veendam een nieuwe aflevering zag van de welbekende serie 'Een Dubbeltje Op Zijn Kant'. Het ging net zo lekker allemaal; voor verbetering vatbaar weliswaar, maartöch niet dusdanig dat we ons ernstig zorgen moesten maken. In deze aflevering van Trefpunt blikt Sjaak Troost (27) terug. Zijn advies: We laten ons niet gek maken door die 5-1 in Gladbach. Als een bevestiging van het gezegde dat de wonderen de wereld niet uitzijn wijst ook hij naar het verloop van de strijd om dezelfde UEFA-Cup in het seizoen 1985-'86. Nog geen jaar geleden versloeg Borussia Mönchen gladbach aan de Bökelberg Real Madrid met 5-1. Het resultaat twee weken later in de Spaanse hoofdstad? Precies, 4-0 voor Real. "Die wedstrijd hebben we dus verloren ja. Geintje. Nee, even serieus. Vlak voor rust kregen we na die 1-1 -stand natuurlijk de knauw. Een dreun hoor! Psychologisch zijn we dat nooit meer te boven gekomen. Door Mönchen gladbach - een in mijn ogen echte Europese topploeg - zijn we met beide beentjes netjes op de grond gezet. Maar wacht even, er is ook nog een return. We zullen Leo Beenhakker moeten bellen. Vragen hoe Real Madrid de zaak heeft aangepakt". "Praat me er niet van. Laten we het maar houden op de naweeën van Glad bach. Een nachtmerrie, we wilden wel maar het lukte allemaal net niet. Nee, van onwil is absoluut geen sprake. Maar ik vond het wel heel verschrikkelijk wat er gebeurde". "Ik hoef niet te zeggen, een héél slechte zaak voor het voetbal. Voor Feye noord, voor alle andere clubs; internationaal. Of de daders trachten de voet balsport bewust kapot te maken of men realiseert zich niet waarmee men bezig is. Als die politici, die ervoor pleiten dat de clubs zelf de politiebewa king moeten gaan betalen, hun zin krijgen is het klaar met het voetbal. Dat is BORUSSIA VEENDAM SUPPORTERSGEWELD 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 23