Primeur rond klassieker Dusbaba doet in textiel Mèt de teams van Feyenoord en Ajax betreedt vandaag rond twee uur ook een met-voetballer de mat van de kuip. Het is Jan Rietman, welke NCRV- presentator de voetbalklassieker naar Amerikaans voorbeeld met een show nog wat meer luister wil geven. Het ligt in de bedoeling, dat Rietman vóór en tijdens de warming-up interviewtjes maakt met spelers van Feyenoord en Ajax alsmede hun trainers Rinus Israel en Johan Cruijff, die hun medewer king hebben toegezegd aan het experiment. De laatste heeft al laten weten: "Deze actie zou dus ook een vervolg moeten krijgen bij andere wedstrijden. Het is overigens niet zo, dat dit moet worden uitgelegd als een poging het stadion vol te krijgen. Er wordt getracht het aan wezige publiek méérte betrekken bij het voetbal. "Het optreden van speaker Rietman is een primeur in Nederland. Los van zijn optreden vóór het duel zal Rietman als de bal eenmaal rolt de nodige informatie geven bij wissels, doelpuntenmakers en dergelijke. Fred Blankemeijer, secretaris van Feyenoord, tijdens een gedurende de afgelopen week gehouden persconferentie: "Als het blijkt aan te slaan, is het voor herhaling vatbaar". En wat vindt Rietkerk zelf van zijn door General Motors mogelijk gemaakte optreden? "Service of entertainment voor het pu bliek. Ik begin aan iets dat nog niet heeft plaats gevonden. Een draaiboek is er niet". Aanvoerder Bennie Wijnstekers zegt er dit van: "Als het er toe bijdraagt dat die kleine kern vergeet vernielingen aan te richten, zie ik het best zitten Johnny Dusbaba verdient zijn brood tegenwoordig in textiel. Hij is pas dertig jaar maar laat niettemin weten, dat hij het voetbal voorgezien houdt. "Ik weeg 99 kilo en voel er niet zo veel voor om opnieuw een aantal kilo's te gaan af vallen", kon men onlangs uit zijn mond optekenen. "Daar komt bij, dat de laatste keren dat ik er alles aan heb gedaan om mijn gewicht terug te brengen me niet zo goed zijn bevallen. Ik kan moeilijk zeg gen, dat mijn rentree's bij NAC en Sint Niklaas een succes zijn geweest". Dusbaba speelde ooit aan de top van het Nederlandse voetbal en kwam na zijn periode bij FC Den Haag uit voor Ajax en later voor Standard Luik. Over die laatste periode wil de Belgische fiscus hem thans nog 20.000 gulden be lasting laten betalen. Dusbaba zegt, dat hij dat geld niet heeft. "Bovendien betreft het een periode die ik niet heb gevoetbald voor Standard. Die club beschuldigt me van contractbreuk in 1983 en heeft me geen salaris uitge keerd 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 17