DE TEGENSTANDER VAN MORGEN Van kampioen tot klaaglijn AZ is inmiddels van een trots kampioen gedegradeerd tot een echte schle miel. Anders gezegd; de gouden tijd van George Kessler, Hugo Hovenkamp, Jan Peters, Wim van Hanegem, Johnny Metgod, Eddie Treytel, Kees Kist en al die andere vedetten behoort definitief tot het verleden. De reden is simpel. Sinds suikeroom Klaas Molenaar de geldkraan op advies van bewakers van zijn imperium dichtdraaide moest declub van voorzitter Arie Ligthartde buik riem fors aanhalen. Het publiek, dat ook in de gouden jaren van AZ nu niet bepaald in dikke drommen de Alkmaarderhout met een bezoek vereerde, ziet na de uittocht van de sterren in de mindere goden helemaal geen brood en bevolkt de tribunes slechts mondjesmaat. Vorig seizoen kon de landskampioen van 1981 inmiddels versterkt door de komst van Willy Carbo en de Schot Joe Jakub bogen op een gemiddeld be zoek van even 3.500 man. Nu de prestaties van het gerenoveerde AZ dit sei zoen dik onder de maat blijven, moest Ajax er aan te pas komen om het financiële plaatje weer even op te poetsen. Afgelopen zondag passeerden immers 9.000 betalende toeschouwers de loketten, hetgeen broodnodig was omdat na de openingswedstrijd tegen FC Groningen het bezoekers aantal drastisch gezakt was. Het laat zich raden dat AZ, waar men definitief heeft afgerekend met de peri ode van bontjassen en groeidiamantjes, in de komende tegenstander Feye- noord het volgende kasstuk ziet. ver?assen72-i? "FeVen°0rd 5~1Weer Met d<3 Feyenoord verdediging zich uit een dood moment 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 11