BBAeBBNPWIB TUFITFIH Ajax—FC Utrecht AUTOMOBIELBEDRIJF Als een diesel, maar dan wel een van buitengewone klasse, lijkt Ajax op gang te zijn gekomen. De averij die werd opgelopen tegen FC Den Haag, FC Groningen en Roda JC blijken 'verslikkingen' van de nog niet op gang geraakte rood-witte voetbalmachine. De laatste weken is het weer ouderwets genieten in de Watergraafsmeer - maar ook daarbui ten -van Ajax dat de altijd aanwezige individuele klasse steeds meer uitgebalanceerd paart aan degelijkheid, professionalisme. En echt, ook die laatste twee faktoren kunnen het volgen van een elftal erg aantrekkelijk maken want het zijn wezenlijke onderdelen van het voetbal. Door het surplus aan klasse werd het gebrek aan werkelijke professionaliteit en taktische rijpheid altijd makkelijk verbloemd met als.gevolg dat die gebreken op internatio naal niveau meedogenloos afgestraft werden. In mindere mate tegen het eenvoudige Bursaspor maar met name tegen de nooit makkelijke Grieken van Olympiakos bleek (evenals in de thuiswedstrijd tegen PSV) dat Ajax op vele fronten vooruit gegaan is. Met de zekerheid van het taktisch evenwicht stijgt ook het vertrouwen van de spelers individueel en dat maakt dat de prestatiecurve van elftal én spelers opwaarts gaat. Is het geen genot om Frank Rijkaard zelfbewust en met uitstraling 'de baas' te zien zijn? Is het geen genot om Ronald Spelbos zijn vroegere klasse te zien overtreffen? Is het geen genot om Marco van Basten als een echte teamspeler te zien akteren en zijn onnavolgbare klasse volledig in dienst te stellen van zijn elftal? En zo zijn er natuurlijk meer spelers die vanwege het evenwicht in de ploeg hun voetbalplezier de vrije loop kunnen laten. Wat te denken van Stanley Menzo (hard op weg naar Oranje), de fantastische Arnold Mühren, de ontketende Johnny Bosman en al die anderen? De gang naar De Meer is niet alleen maar een bedevaart naar persoonlijke staaltjes van Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 3