Ajax-Bursaspor HEEREB.V. ECONOOM B.V. MITSUBISHI DE GESTAALDE PERFEKTIE OFFICIEEL DEALER We mogen het weer beleven: Europa Cupvoetbal in De Meer. De mooie extra spanning die Europa Cupvoetbal sinds jaar en dag met zich meebrengt laat geen enkele voetballiefhebber onberoerd. De internationale ontmoetingen boren sentimenten aan die in de nationale kompe titie wat zijn ondergesneeuwd door de betrekkelijke sleur daarvan. Europa Cupvoetbal bete kent strijden op het hoogste plan, het ereplatform van voetballend Europa waar sterren inter nationale faam en allure krijgen, waar de grenzen van de voetbalwetten net iets verlegd wor den en waar dramatiek en heroiek door de bal verenigd worden. Vanavond treffen Ajax en Bursaspor elkaar in de Europese voetbalsmeltkroes van het toernooi voor Bekerwinnaars en dat zal de harten van zowel de Nederlandse en Turkse aanhangers sneller doen kloppen. Voor de ware Ajax-aanhangers is het natuurlijk een genot om de Amsterdamse helden in de knusse Meer te-zien akteren. In het Ajax-stadion zijn, vooral na de Gouden Jaren met het Olympisch Stadion als toneel, een aantal zeer hartstochtelijke Europa Cupwedstrijden gespeeld. Wie er bij was tegen bijvoorbeeld Atletico de Madrid en Honved in 1978 maar ook bij Ajax-Bohemians, twee jaar terug, kan dat volmondig beamen. De Meer geeft extra geborgen heid, de spelers kennen ieder grassprietje en putten daar wat mysterieuze krachten uit. Krach ten die met name in de sentiment-gevoelige internationale wedstrijden meespreken. Meestal wordt het bij de loting als een voordeel beschouwd om eerst 'uit' te mogen spelen. Dat dit voordeel niet altijd opgaat bewees de laatste Europa Cup-ervaring in het toernooi voor Landskampioenen, vorig seizoen tegen FC Porto. Deze keer is Ajax gelukkig met een beter perspektief uit het buitenland terug gekomen. Wat heet beter! De 2-0 overwinning in Bursa moet in feite een paspoort betekenen voor de volgende ronde. Daarbij komt dat Ajax - oh bijge loof - een goede staat van dienst heeft tegen Tukse opponenten. Hoewel er steevast harde strijd en optimale instelling vereist was werden in het verleden twee topclubs uit het Europees- Aziatische land uitgeschakeld: Besiktas (1966) en Fenerbahce (1968). Beide keren stonden die dubbele wedstrijden vrijwel aan de basis van een langdurig Europa Cup-leven en wie weet zijn de voetbalgoden ons Ajax weer goed gezind en herhaalt de geschiedenis zich.... Maar we gaan geen huid verkopen eer de Turkse beer geschoten is. Bursaspor zal door Johan Cruijff en zijn manschappen volledig serieus tegemoet worden getreden, niet in de laatste plaats omdat het elftal uit Bursa, een mooie, histrische stad aan de Zee van Marmora, bekend staat als een cupfighter bij uitstek. In Europa Cupvoetbal is alles anders. Denk eens aan de vulkanische verrassing die FC Metz in het zelfde toernooi voor Bekerwinnaars bereidde toen het twee jaar terug thuis met 4-2 van Barcelona verloor om twee weken later de geestdrift in Nou Camp te laten stollen via een 3-1 overwinning, goed voor de tweede ronde! Een gewaarschuwd mens telt voor twee en Ajax zal zich na de Europese frustraties van de af gelopen jaren van zijn allerbeste kant laten zien. Bursaspor, net speelgoed van de Tukse textielmagnaat Cavit Cagiar, richtte zich vorig seizoen In De Meer Bursaspor BLASIUSSTRAAT 13-19 TEL.: 020-943689 OCCASIONS: 020-932323 FREDERIKSPLEIN 6-8 TEL.: 020-233220 professionele werkplaatsen voor onderhoud reparatie, schadeherstelwerkzaamheden 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 5