De (afwezige) titelverdediger: Dinamo Kiev Bravo 1986 Het afgelopen seizoen veroverde op imposante wijze het elftal van Dinamo Kiev de Europa Cup voor Bekerwinnaars. In de eerste ronde van het toernooi van vorig seizoen waren de Rus sische voetbalgrootmeesters te bewonderen in de Utrechtse Galgenwaard. FC Utrecht bleek naderhand de enige ploeg die Dinamo kon verslaan in het toernooi. Doelpunten van John van Loen en Gert Kruys brachten FC Utrecht op 2-0 maar Dinamo-aanvoerder Demianenko maak te er in een van Russische zijde ijzersterke tweede helft 2-1 van. In Kiev was Dinamo onge naakbaar hoewel FC Utrecht-middenvelder Ton de Kruijk de Nederlandse Bekervertegen woordiger nog op voorsprong bracht. Uiteindelijk won Dinamo Kiev met 4-1. Op 2 mei 1986 speelde Dinamo Kiev in het Franse Lyon de finale in het Toernooi voor Beker winnaars tegen Atletico de Madrid. De Spanjaarden werden in een fantastische voetbalshow kansloos verslagen. In de huidige editie van het Europa Cuptoernooi voor Bekerwinnaars ontbreekt Dinamo Kiev. Als kampioen van Rusland nemen zij uiteraard deel aan het Toernooi voor landskampioenen. Onder de noemer 'Bravo 1986' werd het afgelopen seizoen de Spaanse aanvaller Emilio Bu- tragueno (Real Madrid) gekozen tot de beste Europese voetballer onder 23 jaar. Het Italiaanse voetbalweekblad Guerin Sportivo organiseert de verkiezing. Na iedere Europa Cup-ronde geven redakteuren van sportbladen en sport-TV-programma's hun cijfers aan di verse spelers. Ook vorig jaar veroverde Butragueno de 'Bravo-prijs'. De erelijst van de beste Europese voetballers onder 23 jaar ziet er als volgt uit: Massimo Bonini (Juventus) Ubaldo Righetti (AS Roma) Emilio Butragueno (Real Madrid) Emilio Butragueno (Real Madrid) In 1980 eindigde Ajacied Arnesen als derde bij de verkiezing, achter winnaar Hansi Muller en de Ier Liam Brady die toen voor Arsenal speelde. 1978 Jimmy Case (Liverpool) 1983 1979 Gary Birtles (Nottingham Forest) 1984 1980 Hansi Muller (Vfb Stuttgart) 1985 1981 John Wark (Ipswich Town) 1986 1982 Gary Shaw (Aston Villa) 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 27