sama sebo m s*°naa INDONESISCH RESTAURANT Hét hoogtepunt van het afgelopen seizoen voor Bursasport was de winst van de nationale Beker kompetitie. Na de finale was er uiteraard alle reden tot juichen en of Ajax professioneel genoeg zou zijn om dat langs de koude kleren te laten afglij den, viel nog te bezien. Toen de Tukse mid- voor Faruk kort na rust de score opende, leek Ajax een zware tweede helft tegemoet te gaan, maar toen enkele minuten later Sjaak Swart uit een pass van Cruijff gelijk maakte, stonden de Turken voor een bijna hopeloze zaak. Ondanks een slotoffensief van Besiktas was het Ajax dat de winst greep dankzij een fraaie solo van Piet Kei zer in de slotminuut. In de volgende ronde werd het trotse Liverpool op legendarische wijze uitgeschakeld, waarna Dukla Praag de Amsterdamse in de kwartfinale Ajax op wat schlemielige wijze een halt toeriep. Het tweede Turkse avontuur bestond uit een tweetal wedstrijden tegen de andere Tukse topclub, Fenerbahce, twee seizoe nen later. De thuiswedstrijd, op 13 novem ber 1968 in het Olympisch Stadion, werd een getrouwe kopie van de ontmoeting met Besiktas: opnieuw een tijdrekkende tegen stander, en opnieuw twee doelpunten: Klaas Nuninga scoorde in de 14e minuut en Bennie Muller nam in de 74e minuut op nieuw nummer twee voor zijn rekening. De return, vastgesteld voor 27 november, had aanvankelijk meer weg van een operette voorstelling dan van een Europa Cup wedstrijd: hevige regenval had het veld van het Mithat Pasa stadion in een modderpoel veranderd, waarop scheidsrechter Ritter het onverantwoord achtte te spelen. De wedstrijd werd 24 uur uitgesteld, en omdat het de hele nacht vrolijk doorregende, was Michels met zijn ploeg 's middags lekker wezen trainen, om daarna naar huis terug te keren. Bij terugkeer in het hotel hoorden de spelers tot hun stomme verbazing, dat Ritter het veld ditmaal wel had goedge keurd, en derhalve stapten elf moegetrain- de spelers die avond de 'grasmat' op. Ook ditmaal een fel aanvallende Turkse ploeg, maar ook een twee jaar rijper geworden Ajax, dat de stand tot de rust ongerept liet, waarna Piet Keizer in de negende minuut van de tweede helft uit een tegenaanval scoorde, zichzelf daarmee een gouden hor loge bezorgend dat een aanwezige Koe weitse sjeik als prijs ter beschikking had gesteld aan de speler die het eerste doel punt zou maken (vergelijkbaar dus met het pondje paling dat Volendam placht aan te bieden). Drie minuten voor het slotsignaal gaf Klaas Nuninga een moedeloos gewor den Fenerbahce de genadestoot: 0-2. Daarmee zou de poort naar internationale glorie geopend blijken: Benfica werd pas na een derde wedstrijd plus verlenging op de knieën gedwongen, de hel van Trnava overleefd en als eerste Nederlandse club de finale bereikt, waarin AC Milan met 4-1 onmiskenbaar de sterkste zou blijken. Dat die finale ook dit jaar ons deel mag zijn. Evert Vermeer P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 11