7UNTNS Ajax-Go Ahead Eagles AUTOMOBIELBEDRIJF Tot de niet weg te denken wedstrijden uit het jaarlijkse Eredivisie-aanbod hoort zonder meer de konfrontatie tussen Ajax en Go Ahead Eagles. Vanaf het seizoen 1963-1964 komen Amsterdammers en Deventenaren elkaar onafgebroken tegen op het hoogste voetbal platform en met recht draagt de ontmoeting daarom ook het predikaat 'klassieker'. Het laatste doelpunt in de ultieme partij die Ajax en de Eagles het afgelopen jaar in De Meer tegen elkaar speelden was het honderste, bijna als eerbetoon aan de traditioneel doelpunt rijke treffen tussen de clubs. Het gemiddelde van ruim vier goals per wedstrijd is een bijkans een garantie voor een nieuw doelpuntenfestijn, vanmiddag. De Deventer Eagles zullen daarmee wel akkoord gaan, mits de score gelijk verdeeld wordt maar dat zou even uitzonderlijk als onwaarschijnlijk zijn. Nog nooit wist Go Ahead een enkel punt uit De Meer mee te nemen. Terug uit Turkeij Onvermijdelijk speelt het Turkse uitstapje van Ajax in de voorbije week en de strijd op het Europese scherp van de snede een rol bij de wedstrijd van vandaag. De drang om internationaal te presteren was zowel psychologisch als taktisch van invloed op de voorgaande thuiswedstrijd van Ajax tegen FC Groningen. De 0-0 in De Meer bracht wel de spanning over de uitslag maar niet de, vooral in thuiswedstrijden bijna spreekwoordelijke, sprankeling van het voetbal zoais Ajax en Ajax alleen het kan spelen. Het is best mogelijk dat een goed resultaat, meegebracht uit Bursa, die sprankeling terugbrengt. De vermoeid heid die een reis als die van de afgelopen week met zich meebrengt is slechts relatief. De ware vermoeidheid zit niet in de benen maar in het koppie en kan door het zelfvertrouwen weggeblazen worden als een veertje in de wind. Het zit er in dat Go Ahead Eagles, trainer Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions i ZEEBURGERDIJK 434-AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 3