John van 't Schip: honderd kompetitiewedstrijden Ajax-jeugd Op de foto zien we Johnny van 't Schip in duel met twee verdedigers van Roda JC, Hansen en Klein Afgelopen zondag speelde Johnny van 't Schip, 'de Tulp van De Meer' zijn honderste kompetitiewedstrijd voor Ajax. Met het bereiken van die mijlpaal was hij de 45ste Ajacied die sinds de invoering van het betaalde voetbal in 1954 tot zoveel kompetitiewedstrijden in het mooie rood-witte shirt kwam. Op 6 december 1981 debuteerde John in de thuiswedstrijd tegen Haarlem, een wedstrijd die velen van u zich zullen herinneren als de wedstrijd waarin Johan Cruijff na jaren van afwezigheid zijn rentree in het Ajax-stadion vierde. De honderd Ajax-wedstrijden leverden 'de Tulp' het bescheiden aantal van dertien kom- peti'tiedoelpunten op maar ook een schat aan assists. De volgende Ajacied die de honderd-wedstrijden-grens gaat overschrijden is Arnold Mühren die tot aan vanmiddag 97 keer uitkwam voor Ajax in een kompetitiewedstrijd. Ajax-A1, dat uitkomt in de landelijke hoofdklasse van de jeugdkompetitie, voetbalde gisterenmiddag uit tegen PEC Zwolle. Aanstaande zaterdag kunt u de jeugdige Ajacieden weer op het Ajax-ter- rein in aktie zien. Om 14.30 uur nemen ze het dan op tegen hun leeftijdgenoten van FC Twente. Ajax-A1 speelt op het Voor land-terrein, achter de Reynoldstribune. Ajax-A2 komt een divisie lager uit, in de landelijke eerste klasse A. Zij speelden hedenmiddag om 12.00 uur tegen de De Volewijckers in Amsterdam Noord. Vol gende week zondag speelt Ajax-A2 om 12.00 uur op eigen veld tegen het Leiden- se Roodenburg. 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 26