sama scbo s'o,,a^9es, Go Ahead Eagles: op jacht naar de geschiedenisboeken? Ajax-2 INDONESISCH RESTAURANT Zonder twijfel zullen de Go Ahead Eagles vanochtend uit Deventer vertrok ken zijn met de bedoeling om, indien enigszins mogelijk, te winnen of althans een punt te pakken in de Watergraafs meerpolder. Wanneer dat de mannen uit Deventer lukt, zou het in beide gevallen een historisch feit zijn. Immers, nog nim mer sinds de promotie van het toenmalige Go Ahead (de toevoeging 'Eagles' dateert van 1971) naar de Eredivisie in 1963, slaagde de ploeg erin zelfs maar een punt uit de strijd te slepen. Drieentwintig jaar lang was het telkens Ajax dat aan het langste eind trok, en niet zelden met dui delijke cijfers, al bleven echte monster scores doorgaans achterwege. De krachtsverhoudingen lagen doorgaans duidelijk: het vorig seizoen liep de score op tot 5-0, het seizoen daarvoor was het zelfs 7-2, en ook staat nog tweemaal een 5-1 score op de lijst, en een 6-0 uitslag (met vier doelpunten van Johan Cruijff na een 0-0 ruststand). Statistisch gezien is er voor het Amsterdamse vlaggeschip derhalve geen vuiltje aan de lucht, maar enige voorzichtigheid is natuurlijk wel op zijn plaats. Waterloo ligt niet zelden vlak om de hoek, en in het verleden hebben de roodgelen meermalen in Deventer een onwelkome tik uitgedeeld, al zij gezegd dat de laatste winst alweer een tijdje geleden dateert. Op 25 februari 1978 scoorde Jo Korver na rust praktisch vanaf de aftrap de treffer die de enige zou blijken. Ook het jaar daarvoor sloegen de Eagles met 1-0 toe, toen middels een goal van Jacques van der Pas. Ooit ein digde een wedstrijd tegen Ajax in een fikse 4-1 zege voor de toenmalige ploeg van Barry Hughes, en nog wel in het jaar dat Ajax de eerste Europa Cup in de kast zette, maar de zege was, op z'n Amster dams, wel een 'gouwe van ijzer'. De be treffende Cup was vier dagen eerder op Wembley behaald, de Amsterdammers waren amper uitgefeest en konden men selijkerwijs geen landskampioen meer worden. Zodoende werd de slotwedstrijd van de competitie niet meer dan een (misplaatst) geintje: als gevolg van een weddenschap werd doelman Heinz Stuy in de spits opgesteld, waar hij slechts één wapenfeit noteerde: het blesseren van Wim suurbier, die als rechtsbuiten ook niet op z'n plek stond, om nog maar te zwijgen van de ausputzersrol van Sjakie Swart. Overigens zou als gevolg van dezelfde weddenschap (het niet doorla ten van doelpunten in de finale op Wem bley) Johan Cruijff hebben gevraagd in het doel opgesteld te worden, maar dat ging ook de scheidende trainer Rinus Michels te ver. Een woedende Barry Hughes had zijn ploeg niet makkelijker kunnen motiveren en met name Oekie Hoekema liet zich die middag via drie doelpunten gelden, waaraan Johnny Oude Wesselink en namens Ajax Wim Suurbier nog een doelpunt toevoegen. We kunnen er met een gerust hart van uit gaan dat het Ajax van vandaag heel wat serieuzer voor zijn zaak zal staan. Sinds die zaterdagavond in 1978 bleef Ajax zestien keer zonder puntverlies tegen de Adelaars, en met het oog op de ranglijst zou de zeventiende zege zeer welkom zijn. Al zal dezelfde wetenschap voor de Eagles alleen maar een extra prikkel betekenen. Evert Vermeer Komende dinsdagavond wordt er in Den Haag een 'klassieker' in de Reserve divisie A gespeeld: FC Den Haag-Ajax. De wedstrijd in het Zuiderpark begint om half acht. Een week later, op dinsdagavond 30 sep tember bent u van harte welkom in De Meer wanneer Ajax-2 om half acht speelt tegen Excelsior. De toegang bij de wed strijd Ajax-2-Excelsior-2 is gratis. P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 11