GEBR. TERLINGEN Aannemingsmaatschappii WeetU.... bij sport behoren ook kleedgelegenheden, onderkomens en andere accommodaties ....juist, het is onze 'sport' om daar voor te zorgen. Verrijn Stuartweg 34 1112 AX Diemen, tel. 020-907011 minuut - zorgen ervoor dat de eerder gebezigde term 'klassieker' volkomen op zijn plaats is. Van die historische achtergrond zijn beide clubs zich natuurlijk ook terdege bewust met hopelijk als gevolg een wedstrijd van hoog kaliber, één waarvan er helaas in Nederland te weinig zijn. FC Groningen, Rotterdams getint Zoals de laatste jaren gebruikelijk toonde FC Groningen zich op de zomertransfermarkt weer redelijk aktief. Het eerste wapenfeit was het vertrek van trainer Han Berger die zich de houding van het Groningen-bestuur niet liet welgevallen en daaruit voortvloeiend de komst van Rob Jacobs, voorheen aktief als oefenmeester van het Rotterdamse Excelsior. Pijnlijk maar onafwendbaar voor de Groningers was het verlies van Adrie van Tiggelen. De Oranje-stopper flirtte met Ajax en PSV maar hulde zich tenslotte in het Royale paars van Anderlecht. Voor deze vertrekkende Rotterdammer kwam een andere speler uit de Europoort naar het Oosterpark: Edwin Olde Riekerink. Als Spartaan kroop Edwin Olde Riekerink in de laatste seizoenen langzaam maarzeker uit de schaduw van leider Louis van Gaal en bij FC Groningen moeten zijn spelmakerskwaliteiten (opgesmukt met een niet onbelangrijk vleugje scoringsdrift) tot volle ontplooiing komen. Naast hem op het midden veld een andere ex-Sparta-speler: Ron van den Berg die met verdediger John de Wolf, en de aanvallers Johan de Koek en Peter Houtman de Rotterdamse inbreng naar een hoog percentage tilt. Een andere en slimme zet was de aankoop van René Eijkelkamp. De mogelijkheden van de lange, oorspronkelijke aanvaller kwamen bij zijn vorige club, Go Ahead Eagles, nog niet tot een volledig rendement hoewel zijn talent duidelijk aanwezig was. De stap naar FC Gronin gen zal zijn ontwikkeling zeker ten goede komen en in de voorbije wedstrijden toonde Eijkelkamp zijn waarde. Met zijn voetbalpersoonlijkheid en zijn onorthodoxe oplossingen schat hij zich tot de selekte groep van publieksspeler. Edwin Bakker Zij die zich Edwin Bakker nog kunnen herinneren uit zijn Amsterdamse periode zullen het beamen: Edwin is een geval apart. Soms lijkt een zekere apathie zich van hem meester te hebben gemaakt maar bij vlagen barst zijn typische talent uit de voegen. Als Eredivisiede- 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 6