De scheidsrechter De Ajax-Mascotte Inter Football verzorgt de bloemen Scorelijst Ajax—Bursaspor, Vak A gereserveerd voor de Turkse bezoekers INDONESISCH RESTAURANT °fe° Het is niet voor het eerst dat Ignace van Swieten een duel tussen Ajax en FC Gro ningen leidt. Ook het afgelopen seizoen was de spelleider uit Eindhoven (43 jaar) de man die Ajax-FC Groningen in goede banen leidde, het betrof toen de kwart finale KNVB-Beker. Zijn Eredivisiedebuut was op 30 augustus 1978 toen hij NEC- Roda JC (0-0) floot. In de zomer van 1983 werd Van Swieten bevorderd tot internationaal arbiter en vanmiddag mogen we hem feliciteren met zijn 150 Eredivisiewedstrijd. Twee seizoenen geleden viel Ignace van Swieten een andere eer te beurt: door de betaalde voetballers in Nederland werd hij gekozen tot 'Scheidsrechter van het Jaar' en nog steeds hoort Van Swieten tot de meest beminde en gewaardeerde scheidsrechters in Nederland. •De traditionele Ajax-mascotte, de afge lopen twee seizoenen een begrip gewor den bij de thuiswedstrijden van Ajax, zal ook hedenmiddag in De Meer niet ont breken. De jonge Ajacied die het Ajax-elftal zal begeleiden bij de presentatie op het veld en de scheidsrechter de wedstrijdbal zal overhandigen is Erik de Jong. Erik speelt iedere zaterdag zijn wedstrijden in het E- juniores-elftal van Ajax op het Voorland terrein en treedt voor het eerst als Ajax- mascotte op. Bij de voorgaande twee thuiswedstrijden die Ajax in het Olympisch Stadion speelde heeft u ze moeten missen, de traditionele boeketten die de Ajacieden vlak voor de wedstrijd als blijk van waardering voor uw aanwezigheid verdelen over de diverse tribunevakken. Maar vandaag kunt u de Ajacieden wederom met de kleurige bloemenpracht, zoals altijd verzorgd door Bloemenmagazijn Schijvenaar dat gevestigd is aan de Amsterdamse Prin sengracht 292, het veld zien betreden. De boeketten zijn bij deze gelegenheid aangeboden door Inter Football. Daar is-tie weer, de gebruikelijke score- lijst waarop we de doelpunten en assists van de Ajacieden bijhouden. De eerste vijf kompetitiewedstrijden van Ajax leverden al een aardige hoeveelheid doelpunten op, soms wèl, soms niet ver sierd met een assist. Opvallend is overigens dat in dit vroege stadium van de kompetitie er slechts vier Ajacieden zijn die alle wedstrijden van de eerste tot de laatste minuut meespeelden: Frank Rijkaard, Johnny van 't Schip, Jan Wouters en Stanley Menzo. De Ajax-scorelijst ziet er na de 'goleade' van afgelopen zondag tegen Sparta als volgt uit: Doelpunten Van Basten Bosman Rijkaard Spelbos Winter Assists Rijkaard Bosman Van 't Schip Van Basten Scholten Wouters Voor de Turkse vrienden die de Europa Cupwedstrijd Ajax-Bursaspor op woens dag 1 oktober in De Meer willen bezoeken heeft Ajax een speciale service. Het Ere tribunevak A is speciaal voor de Turkse aanhangers van Bursaspor gereserveerd. Plaatsbewijzen voor het Vak A kosten 25,en voor inlichtingen kunnen de Tukse voetballiefhebbers zich wenden tot de Ajax-administratie, Middenweg 401, telefoon: 94 65 15. ^oo062«A*6 samasebo P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 11