ROLF BASTIAAN ONTMOET. THEO PLASSCHAERT mm* Al meer dan tien voetbaljaargangen wordt u in het Haarlem stadion van allerlei zaken op de hoogte gehouden door stadion speaker Theo Plasschaert. Theo: 'Ik ben begonnen bij de regionale ziekenomroep Radio Parade, waarvoor ik sportprogramma's maakte. Als zodanig kwam ik ook regelmatig bij de FC Haar lem. Zo ontstond er kontakt met de toenmalige speaker Wim van Luyken, die mij aan bood om z'n opvolger te worden. Ik begon in een heel oud hokje op de staantribune, van waaruit je een slecht overzicht over het veld had. Gelukkig ver huisde ik ai spoedig naar de oude hoofd tribune, dat was al een hele verbetering, terwijl ik nu op de nieuwe tribune gran dioos zit. Je belangrijkste taak als speaker is om zo goed mogelijk service aan het publiek te verlenen. Voor de aanvang van de wed strijd zijn dat de opstellingen van de beide teams, de uitslagen van de gespeelde wedstrijden en andere huishoudelijke mededelingen. Voor de tussenstanden op de andere Nederlandse velden, moes ten we vroeger steeds zelf af gaan of wa ren we geheel afhankelijk van 'Langs de Lijn'. Gelukkig is dat de laatse jaren wat veran derd, op initiatief van de KNVB is de zoge naamde scoreservice in het leven geroe pen, dit is telefonisch vergaderen, waarbij 90% van alle betaalde verenigingen bij betrokken zijn. Het voordeel van dit sy steem is dat het volkomen betrouwbaar is en tevens heb je de gewenste informatie snel binnen. Een probleem is wel om de informatie over te brengen op de mensen, de rustpe riode is meestal 12 tot 15 minuten, daarin moeten dan de huishoudelijke medede lingen, ruststanden van de overige wed strijden, reclame boodschappen en der gelijke gedaan worden, dit is haast een onmogelijke zaak voor één man, vandaar dat ik bijna altijd met z'n tweeën werk. Als speaker heb ik bepaalde ideeën, maar ook een stadionspeaker moet zich hou den aan de regelementen zoals die zijn opgesteld door de KNVB. Tidens een wedstrijd mag je alleen tijdens de zogenaamde dode momenten iets zeggen. Verder ben ik van mening dat je het aanbod van mededelingen moet spreiden en voor een wedstrijd moet er meer gebeuren, bijvoorbeeld een jeugd wedstrijd, zodat de mensen niet een half uur lang tegen een lege grasmat zitten te kijken. Ik denk ook dat de KNVB (in het kader van de aktie 'Fijn langs de lijn') de stadion speakers meer bij het gebeuren moet be trekken. Al verleden jaarzou er een bijeen komst tussen de speakers en de KNVB georganiseerd worden, maar de uitnodi ging moet nog op m'n deurmat vallen. Dat betreur ik ten zeerste, want de service aan het publiek kan naar mijn mening nog veel beter.' Aan Theo Plasschaert zal het echter niet liggen, hij zal proberen om u zo goed mo gelijk te informerern, maar is daarbij ge heel afhankelijk van de techniek, als de geluidensinstalatie je in de steek laat, dan ben je nergens.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 5