ff TOPSCORER Hans van Doorneveld in gesprek met Theo Plasschaert 1 Redaktie-adres: Reinier Staatshof 40 2182 KW Hillegom Eindredaktie en layout: Cor Zonneveld Penningmeester A. Nonnekens Telefoon 023-371336 ^55^ officieel programmablad 'S.B.V. Haarlem' Uitgave van de p.r.-commissie Zonder het resultaat van onze eerste thuiswedstrijd tegen Veendam te kennen, ga ik met met u praten over de ontmoeting van vanmiddag tegen het roemruchte Ajax. Laat ik begin nen met op te merken dat ik het een ronduit belachelijke situatie vindt, dat Ajax vandaag pas zijn eerste competitiewedstrijd speelt. Ik heb alle begrip voor het feit dat topploegen het aan hun reputatie verplichtzijn om aan buitenlandse toernooien mee tedoen en daardoor uiteraard hun kas wat extra spekken. Maar dat mag niet de oorzaak worden van het feit dat de competitie nu ai scheef wordt getrokken en dat b.v. het op zichprima initiatief van het periode kampioenschap op een ingewikkelde en onnodig onduidelijke wijze gestalte zal krij gen. Ik vind het getuigen van weinig respect voor het publiek, waarvan gezegd wordt dat het zich teveel van het betaalde voetbal afwendt!! Overigens hoop ik dat ze vanmiddag toch weer in grote getale zijn opgekomen voor dit duel, wat voor Haarlem denk ik niet te vroeg komt. Vorige week werd bij FSC het eerste punt binnen gehaald met een elftal dat eigenlijk nog niet op zijn sterkst was samengesteld, maar waarin ik wel een hoopgevende felheid en teamgeest heb waargenomen. U kent onze problemen, die nu voor een deel zijn opgelost door de komst van John Rep. Maar daarmee zijn we er nog niet: de selectie blijft te smal en er wordt driftig verder gespeurd naar de mogelijkheden van versterking. Niemand kan er iets aan doen en ik uit ook geen verwijten, maar de tijd werkt niet in ons voordeel. Enerzijds zijn er geen 'koopjes' meerte halen terwijl aan de andere kant spelers die voor Haarlem aantrek kelijk zouden zijn inmiddels een overeenkomst hedbben getekend bij een andere club. We blijven zoeken! Wat Ajax betreft zijn mijn belangrijkste indrukken gebasseerd op het Amster dam 711 toernooi, waarin de thuisclub nogal matig heeft gepresteerd. Naar mijn idee is Ajax in de breedte zeker sterker geworden en daardoor nog meer uitgebalanceerd, maar is het spectaculaire er een beetje af. Het blijft natuurlijk wel een klasseploeg en een voor Haarlem lastige opponent, tegen wie we de laatste jaren trouwens aardige wedstrijden gespeeld heb ben. Een uitdaging dus voor het elftal en ik hoop dat hun enthousiasme aangewakkerd wordt door een meelevend een aanmoedigend stadion. Hoezeer de jongens hierop ook rekenen hebt u vorige week in het Haarlems Dagblad kunnen lezen en laat tenminste om te beginnen een stukje van hun wens werkelijkheid worden; dan komt de rest vanzelf wel. Een fijne mid dag wens ik u nu in elk geval toe!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 3