VARIA door HANS AKKERMAN Opmerkelijke uitspraken tijdens de WK in Mexico 'Brazilië wordt hier heel duidelijk bevoor deeld. Om zowel economische als politieke redenen zullen we tenminste de halve finale moeten bereiken'. Socrates, speler van Brazilië 'Ik wordt doodziek van Enzo Scifo, alleen maar geïnteresseerd in tennis en het duizend maal kammen van zijn haar. Het wordt tijd dat hij eens op de grasmat iets gaat preste ren'. PSV-speler Erik Gerets 'De Westduitse ploeg bestaat voor het over grote gedeelte uit beschimmelde augur ken'. Ulli Stein, reservekeeper van die Mannschaft 'Als ik liefhebber zou zijn van een goede voetbalwedstrijd, dan raad ik u aan onze wedstrijden niet te bezoeken. Ze zijn het aankijken beslist niet waard. Ikzou mijn geld beter besteden'. Boniek over de Poolse ploeg 'Die scheidsrechter heeft Denemarken be wust aangepakt. Het is een schande dat zo'n man überhaupt voetbalwedstrijden mag leiden. Hij moet met zijn poten van mijn jongens afblijven'. Sjaak Zwart over het incident met de uit het veld gestuurde Frank Arnesen 'Het is goed voor onze staatshoofden dat wij de WK hebben gewonnen. Het volk van Zuid-Amerika kan nu weer jarenlang kort worden gehouden door hun leiders. Ons volk heeft als het ware een slaapmiddel toe gediend gekregen dat nog jaren zal na werken'. Jorge Valdano, spits van Argentinië 'Ik ben doodziek van de finale. Weer worden we tweede. Alle moeite is voor niets ge weest. Op dit toernooi telt alleen de eerste plaats maar mee'. Toni Schumacher 'Ze komen allemaal aan de beurt. Succes trainers bestaan niet. Het kan een tijdje goed gaan, maar eens komen de slechte perioden. Geen toptrainer heeft zijn hele loopbaan uitsluitend succes'. Torres, EX-trainer van Portugal 'Hoewel ik de scheidsrechters en de grens rechters en de radio en tv en de kranten en niet te vergeten onze tegenstander van alles zou kunnen verwijten, ben ik van me ning dat Frankrijk doodeenvoudig te goed voor ons was. We hebben alles geprobeerd maar tegen deze Fransen waren we vol strekt kansloos'. Enzo Bearzot, trainer van Italië 'Hoewel ik Jan Keizer een enorme flapdrol vind, verdiende hij het de finale te leiden. Ik heb de gehele WK geen betere gezien'. Oud-scheidsrechter Frans Derks

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 11