beetje vrijheid in te hebben. Enige regelmaat in alles zou het voetbal zeker geen kwaad doen. Maar voor lopig kan het voetbalcircus weer van start gaan tot eind mei om dan ver volgens de hele maand juni te genie ten van de Wereldkampioenschap pen voetbal in Mexico. En daarna zal zelfs de echte voetbalfan even rust nodig heben om bij te komen van die vele, vele wedstrijden op de buis. Voor het evenwel zover is wordt er eerst nog een robbertje voetbal uit gevochten tussen PSV, Ajax en Feyenoord als het gaat om het ere metaal. PSV is in deze de gedood verfde favoriet maar indien Ajax kans ziet de stijgende lijn van de eerste competitie helft te continueren en zelfs kans ziet straks PSV in Eind hoven de baas te blijven is het nog maar afwachten geblazen wie de sterkste is. Bekend is dat Ajax niet zo nodig weer de titel hoeft. Al hoewel dat allemaal natuurlijk betrekkelijk is. Als de kans daar is wordt die uiter aard gegrepen maar met PSV ligt het anders. De club eist na zeven jaar weer een titel en laat niets na daaraan financieel te werken. Het kopen van spelers staat hoog in het vaandel geschreven, net zolang tot de titel een feit is en wie weet wat er daarna nog meer gebeurd. Geen club in Nederland kan zich financieel zoveel permiteren en het valt daarom zeker te bewonderen dat Ajax op een geheel andere wijze probeert het zelfde resultaat te behalen: aanslui ting bij de internationale top. Het kan nog even duren want geen trainer heeft het in het voetbal op dit gebied voor het zeggen maar nu Johan Cruijff (vrijwel) zeker z'n werkzaam heden als technisch-directeur bij Ajax mag voortzetten kan de ingesla gen weg met vol gas worden gecon tinueerd. Tevens doet straks de terugkeer van Bobby Haarms in het Ajaxnest velen erg goed. Behorende tot de oer-Ajacieden gaat hij zich bemoeien met de training van de amateurteams en wat jeugd. Dus terug van even weggeweest. Met Marco van Basten als kersverse aan voerder stond jl. zondag iedereen klaar voor de tweede competitie helft en zal met belangstelling de verdere ontwikkeling worden gadegeslagen...! Tijn Middendorp Net als Ajax-MW werd ook het kompetitieduel tegen NEC in de avonduren gespeeld. Voor de aftrap mocht de gebruikelijke Ajax-mascotte, Frankie Henze, met de aanvoerders op de middenstip poseren. De vriendelijk glimlachende man in het midden die zich over de Ajax-pupil lijkt te ontfermen is de arbiter die ook hedenavond de leiding heeft: Chris van der Laar 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1986 | | pagina 15