RIJFFB.V. MEESTER SMEETS TEGELHRL CASH&CARRY keuze uit meer dan 500 soorten Contactlensspecialisten Optometristen Balans iwéT'&h TEGELS - PLAVUIZEN - SANITAIR Grote parkeerruimte - Donderdag koopavond De Wittenstr. 150-152, Amsterdam-W., Tel. 020-841305 Contactlenzen onder medische controle Overtoom 467 - Amsterdam - Telefoon 183428 Lid A.N.V.C. enO.V. Nog even en de eerste helft van het seizoen 1985;86 zit er op, waardoor een aardige balans valt op te maken over die eerste periode. Tot op dit moment liggen de kaarten duidelijk. PSV wil ten koste van alles na 7 jaar weer eens kampioen worden, Feyenoord doet verwoedde pogingen het ieder een zo lastig mogelijk te maken en Ajax neemt dit seizoen in eerste instantie genoegen met een plaats welke recht geeft op Europees voetbal, combineert dat met een spelontwikkeling die z'n weerga niet kent en is duidelijk bezig te investeren op de toekomst. Helaas volgt er na de eerste drie een tijd niets om vervolgens een lange lijst subtoppers aan te treffen zoals iedereen dat de laatste jaren gewend is. Zodat derhalve weinig anders is dan andere jaren waarbij PSV ook bij de winterstop een redelijke voorsprong had opgebouwd om aan het einde van de competitie het toch weer net niet te halen. Derhalve is het maar de vraag of de Eindhovenaren het dit seizoen wel zul len klaren al twijfelen daar weinigen nog aan. Het zal allemaal nog maar eens moeten blijken, wetende dat men met argusogen de verrichtingen van Ajax blijft volgen gezien de nogal opvallen de uitslagen van de laatste weken. Uiteraard is er in de competitie nog weinig beslist. Er zijn nog vele wedstrijden te gaan en juist tegen van mindere goden ontstaan soms de meest onverwachte verliespunten. Alleen winnen van Ajax en Feyenoord geeft nog niet de garantie de landstitel binnen te halen. Daar is wat meer voor nodig en het zal moeten blijken waartoe de diverse clubs in staat zijn. Voorlopig echter staat de zaak er afgetekend voor en op zich is dat natuurlijk een jam merlijke ontwikkeling. De vraag blijft altijd weer op welke manier ooit in deze situatie verandering moet komen. Hoe kan het peloton ooit de kopgroep benaderen om in een massaspurt de finish te passeren? Het lijkt een utopie. Hoewei veel clubs erg hun best doen de afstand naar de top kleiner te maken lukt dat op dit ogenblik nauwelijks. Met als resultaat veel saaie wedstrijden, zonder spanning, zonder emotie en zonderal teveel publiek. Nu zijn scores van 8-1 en 9-0 natuurlijk wel leuk maar het zou niet goed zijn wanneer die al te vaak zou voorkomen, van enige tegenstand kan bij dat soort uitslagen geen sprake zijn en het is juist de tegenstand wat een elftal nodig heeft wil het ook internationaal meetellen. Want daar is de tegenstand maximaal. De Ajaxjeugdteams hebben ongeveer dezelfde problemen. Wekelijks grote uitslagen tegen zwakke tegenstanders. Maar ook dan is het juist van Ajaxzijde de kunst goed te blijven voetballen en dan maar proberen de core zo groot mogelijk te maken. Dat is dan de doelstelling: winnen met zo groot mogelijke cijfers. Maar in feite draagt het niet bij aan de ontwikkeling van de spelers en kan men beter andere wensen door sterkere tegenstanders te treffen die het Ajax zo moeilijk mogelijk maakt. Het zal ook 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 5