Ajax-Excelsior BR/SfBBBNNTNe TUNTNB AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Terwijl donker dreigend zwerk het Ajax-stadion gevangen hield in een kille herfstsfeer toverden de Ajacieden vorig weekeinde een sprankelende schittering in De Meer. De wervelende show-jacht naar records werkte verwarmend op de toeschouwers die de herinnering aan de technische staaltjes van verbluffende kwaliteit, koncen- tratie, doelgerichtheid en de grote gretigheid nog lang zullen koesteren. De jury, die beslist wie er gekozen wordt als Kappa-Man of the Match, de beste spe ler van de wedstrijd, heeft het niet eenvoudig gehad. Zoveel Ajacieden verkeerden in grote vorm, zoals de alom aanwezige Gerald Vanenburg, de "Olympische" Edo Ophof, recordschutter Marco van Basten, de gedoseerd keepende Stanley Menzo De triomfantelijke teksten over het Ajax van vorige week mogen niet alleen staan. Deels gedwongen door de Ajax-overmacht, deels door de eigen "open" spelstijl en positieve instelling maakte Sparta wel degelijk deel uit van de flitsende show. Het is de Rotterdammers niet eigen om met botte middelen het heilige resultaat te verde digen. Verbluft, verbijsterend, verbaasd en versuft liepen de Spartanen na afloop van het spektakel te zoeken naar wat troost. Van "eigen schuld" was weinig spra ke. Tegen dit Ajax was eenvoudig geen kruid gewassen. BRUTAALTJE Vanmiddag verwelkomen we Excelsior in De Meer. Op papier de minste der Rotter damse Eredivisieclubs maar, zeker in vergelijking met Sparta, een brutaaltje. Bewust van de vermogens en onvermogens van zijn pupillen bundelt trainer-coach Rob Jacobs de krachten en voegt er een gezonde dosis bluf aan toe. Het zal dan ook beslist niet met angst en beven zijn dat Excelsior zich aan de aftrap meldt. De allereerste wedstrijd van deze tot op de helft gevorderde kompetitie kan als voor beeld dienen voor de onbevangenheid van Excelsior. Ajax, gebalsemd door een fantastisch Amsterdam-710 toernooi, kwam naar Rotterdam en kon slechts met moeite de volle winst grijpen: 3-2. Natuurlijk zal Ajax vanmiddag gaan proberen de magnifieke prestatie van vorige week te gaan herhalen maar op onvoorwaardelijke medewerking van Excelsior hoeft andermaal -en terecht- niet gerekend te worden. EXCELSIOR De Woudensteiners hebben de punten hard nodig want méér dan in de vooraf gaan de jaren vertoeft Excelsior in de gevarenzone. Tien punten werden er veroverd met een ploeg die in vergelijking met vorig seizoen weer een paar nieuwe gezichten telt. Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3