Jan Smit Grootste overdekte autosloperij van N.H. QOOO Gespecialiseerd in Compact Disc en Afspeelapparatuur J. J. Allanstraat 266 1551 RS Westzaan Telefoon 075-314 314 Privé: J. Smit. Watermolenstraat28. tel.: 075-28 J. L. Visser. Ringweg 300. tel.: 075 - 17 69 Westzaan 59 Zaandam gesproken kan op Europees voetbal worden gerekend, üe competitie is eenter een middel tot een verdere stap op het internationale vlak. En over de wijze waarop de sprong gemaakt moet worden verschilt men van mening. Feyenoord hinkt op twee gedachtes. Het wil jong talent de kans geven zich te ontwikkelen maar verlangt daarnaast een landstitel waarbij niet de tijd wordt genomen jongeren de gelegen heid te geven zich te manifesteren. Tahamata, Rep, Molenaar en La Ling legden bij Ajax de basis voor later en dienen nu als min of meer vaste kern in het huidige Feye- noordteam. Een ontwikkeling die te denken geeft maar het is niet alleen maar het aanschaffen van spelers. Wim Jansen probeert bij de Rotterdammers enige jeugdontwikkeling te realiseren en men zal daar zeker in de komende jaren profijt van hebben. Niet minder waarschijnlijk nu ook trainer Rinus Israel hoog genoteerd staat op het verlanglijstje, afgezien van het feit dat het voor de huidige oefen- meester ietwat frustrerend moet zijn het einde bij Feyenoord in zicht te krijgen met nog een halve competitie te gaan. Duidelijk is inmiddels dat PSV een klare kijk heeft op de toekomst: geen opleiding, geen ontwikkeling, niet werken vanuit de ba sis of vanuit de jeugd. Kopen is het motto en net zo lang tot dat de landstitel na vele jaren weer eens een feit is. Waaruit weer eens mag blijken dat het geld gedeeltelijk de dienst uit maakt. Gelukkig niet helemaal want dan zou PSV ieder jaar de titel moeten hebben. In de afgelopen zeven jaar is dat niet gebeurd en vraag niet hoe veel guldens over boord zijn gegooid zonder enig rendement. Een kampioenselftal is niet te koop, wel incidenteel maar niet structureel. En het blijft nog altijd de vraag of het dit jaar wèl lukt. De wijze waarop PSV de internationale top denkt te verove ren oogst weinig waardering omdat het nauwelijks iets bijdraagt aan de ontwikkeling van het Nederlandse voetbal. Een speler kopen is veelal prima maar daarnaast wordt van een topclub in Nederland nog wel iets meer vereist dan alleen maar ko pen. Bijvoorbeeld zorgen dat jonge nieuwe talenten worden voorbereid voor het gro te werk. Nu zijn het andere clubs die de opleiding verzorgen. Ajax met name. En comPRtr oisc-etcpfkt rudio Van Woustraat 156. 1073 LW Amsterdam, telefoon 020-626333 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 6