AJAX—SPARTA SRMPeFINTFIH fUNTHIS AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Voor de tweede keer dit seizoen ontvangt Ajax het Rotterdamse Sparta in de Water graafsmeer. Twee maanden geleden kwamen de Spartanen, in het kader van het KNVB-Bekertoernooi, er vrijwel niet aan te pas. Door een regelmatige 3-0 overwin ning plaatste Ajax zich voor de tweede ronde. Als verzachtende omstandigheid voor de makkelijke overgave van Sparta gold destijds de Europacuproes waarin de Kasteelbewoners zich bevonden. Misschien wat al te makkelijk werden de Europa Cup-beslommeringen als excuus voor veel vuldig puntverlies aangedragen maar het blijft opvallend hoe weinig wedstrijden Sparta in die periode heeft kunnen winnen. Nu alle Nederlandse vertegenwoordigers in de Europacuptoernooien zijn uitge schakeld en Oranje het Mexico-avontuur heeft gemist kan de kompetitie in alle rust worden afgewerkt. Voor het Nederlandse voetbal had het beter anders geweest, maar voor Sparta is het wellicht een weldaad. Terwijl Ajax in Enschede het eens roemruchte FC Twente met 8-1 suftikte had Spar ta in eigen huis veel moeite met Fortuna Sittard. Flet gelijke spel (2-2) bracht de Rot terdammers niet los van de matige positie op de ranglijst. In de gememoreerde wedstrijd tegen FC Twente bewees Ajax overduidelijk dat de fantasie en het elan niet te lijden heeft van de wisselende weersomstandigheden. Acht keer bolde het Twentse net en het eclatante resultaat wekt uiteraard verwach tingen voor de wedstrijd van hedenmiddag. Uiteraard mag er van Sparta een heel wat taaiere weerstand worden verwacht. Af gelopen zondag toonden de spelers van trainer Theo Vonk wils- en veerkracht door een 2-0 achterstand naar een gelijkspel te buigen. Een behoorlijke dosis wilskracht zal vanmiddag ook nodig zijn om Ajax het vuur na aan de schenen te leggen. Voor doelman Bas van Noortwijk gaan de verdedigers Danny Blind, Adrie Andriessen, oud Ajacied Piet Wijnberg en René Eijer, de vleu gelspits die zich als verdediger aardig ontwikkelt. Flet middenveld steunt op het drietal Ronald Lengkeek, Louis van Gaal en Edwin Olde Riekerink, terwijl de aanval lende bedoelingen van Sparta gestalte moeten krijgen door de jongelingen Victor Tebbens, Robin Schmidt en Silvio Diliberto. Veel succes kende de aanvalslinie nog niet en de slechts 17 geproduceerde kompetitietreffers zijn daar het onontkoomba re bewijs van. Met zes doelpunten is de hierboven nog niet ter sprake gekomen Uw adres voor: Afstelling Verkoop fé&ZA >2» Reparatie Nieuwe auto's IH MgfJI Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3