Jan Smit SS Grootste overdekte autosloperij van N.H. J. J. Allanstraat 266 1551 RS Westzaan Telefoon 075 - 314 314 camp Gespecialiseerd in Compact Disc en Afspeelapparatuur V.O.F. Privé: J.Smit, Watermolenstraat28, tel.: 075-286569Westzaan J. L. Visser, Ringweg 300, tel.: 075 - 17 36 59 Zaandam overslaat om zich bezig te houden met minstens zo belangrijkere zaken als de opbouw van een elftal en een spelwijze wat tijd vergt om dat te realiseren. Het zeker stellen van Europees voetbal is een vereiste en verder is het zaak de ont wikkelingen te continueren middels aan trekkelijk aanvallend voetbal waar het publiek naar komt kijken en resultaten die ongetwijfeld zullen verbeteren naar gelang het spel en het elftal steeds meer vorm krijgt. Bovendien is opvallend dat met de regelmaat zeer jonge talenten al op zeer jeugdige leeftijd de kans krijgen zich op het hoogste niveau te manifes teren. Richard Sneekes ligt tegen Haarlem zien dat het voetbalspel hem niet vreemd is. Mustafa Yucedag mocht in die wedstrijd eveneens aan het grote werk deelnemen en eerder viel Eric Regtop de eer te beurt kort in het eerste team te mogen meedraaien. Het past helemaal in beeld wat de club al jarenlang voor ogen heeft en dat helemaal is gericht op de ontwikkeling van jeugdtalenten. Om deze zo vroeg mogelijk in te zetten op momenten dat het verantwoord is maar in ieder geval om deze jonge voetballers zo snel mogelijk bij het hele gebeuren te betrekken om althans in de sfeer van dat eerste elftal te komen. De sprong van A- jeugd naar tweede of eerste elftal is nog altijd bijzonder groot. Ajax is druk bezig die afstand te bekorten door onder andere talenten bij zoveel mogelijk zaken te betrekken. Om de hopelijk toekomstige sprong naar het allerhoogste zo klein mogelijk te houden. In het verleden zijn toch diverse spelers niet geslaagd op het hoogste niveau succesvol te zijn dooreen te grote overgang op korte termijn naar het eerste elftal. Verschillenden lukten het wel. Maar het aantal had misschien groter kunnen zijn. De Ajax-kweekvijver is nog steeds rijkelijk gevuld met veel voet baltalent. Het is thans de kunst deze talenten op de juiste wijze te koesteren om daar straks zo optimaal mogelijk profijt van te hebben. Geen club in Nederland is daar zo druk mee bezig als Ajax, door de jaren heen de leverancier voor vele clubs in binnen- en buitenland. Zelfs concurrent Feyenoord plukt thans de vruchten van voormalige Ajax-talenten hetgeen toch voor de Rotterdammers in feite een bedenkelijke ontwikkeling moet zijn. De club zou toch meer in eigen middelen moeten kunnen voorzien. PSV HUD! 0 Van Woustraat 156,1073 LW Amsterdam, telefoon 020-626333 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 6