AJAX - FORTUNA SITTARD AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Terwijl Ajax-tegenstanders gniffelend de kompetitierangschikking bekeken om Ajax op een merkwaardig lage positie te vinden sloeg de brigade uit De Meer op niet mis te verstane manier de al dan niet vermeende zorgen terug in de hoek. Twee weken terug werd in het Ajax-stadion Haarlem geen enkele kans gelaten. De forse overwinning op de Roodbroekeh werd algemeen als verwacht beschouwd en Ajax moest het maar eens laten zien in 's-Hertogenbosch. Daar wachtte de verrassing van het vorige- en dit seizoen: FC Den Bosch. Het resultaat weet u. In een flamboyante wedstrijd waarin Ajax wat meer realisme aan de dag legde dan voorheen werden de ware verhoudingen duidelijk. Aan zelfbewustzijn schort het Ajax per definitie niet en de 3-0 overwinning op FC Den Bosch zal het geloof in eigen kracht alleen maar doen toenemen. De crisis die menige 'kenner' in het Ajax-kamp had ontwaard bleek dus andermaal een fantoom. Voordat alle Hollandse harten volledig Oranje-gekleurd raken vanwege Nederland-België op 20 november kunnen de voetballiefhebbers hun clubchauvinisme nog even krachtig de vrije loop laten. Vanmiddag zijn we in De Meer getuige van Ajax-Fortuna Sittard en aanstaande woensdagavond begint om 20.00 uur in deze zelfde Meer de kompetitie wedstrijd Ajax-NEC! Daarna is het een tijdje betrekkelijk stil in het Ajax-stadion want na Ajax-NEC zullen we tot 8 december (Ajax-Sparta) moeten wachten om de rood-witte helden weer aan het (kunst-)werk te zien. Arnesen Nadat in de eerste maanden van de kompetitie de beide Ajax-buitenlanders Walter Meeuws en Felix Gasselich naar hun vaderland waren teruggekeerd toonde Ajax meer dan warme belangstelling voor Frank Arnesen van Anderlecht. Bij de paars-witten uit Brussel wordt Arnesen al enige maanden niet op juiste waarde geschat en in feite misbruikt. Arnesen zelf wilde niets liever dan terugkeren naar de club waar hij het klappen van de professionele zweep had leren kennen. Een terugkeer van Arnesen leek voor alle drie partijen het beste. Vorige week werd er een akkoord bereikt maar niettemin is het nog niet zeker dat we de Deense voetbalprins vandaag voor het voetlicht van De Meer zien verschijnen. Er is namelijk iets mis in het Anderlecht-rijk. Voor de 'Koninklijke' uit Brussel is het namelijk To Be of Not to Be' met afgelopen woensdag de onnodig moeilijke Europa Cup-uitwedstrijd tegen Omonia Nicosia en dit weekend het toptreffen met Club Brugge! Door blessure problemen kan Anderlecht de 'verbannen' Arnesen opeens niet missen. Hoewel Arnesen zich in Brussel niet op zijn gemak voelt en daar openlijk voor uitkomt wilde hij geen kwaad met kwaad vergelden en stelde zich in dienst van Anderlecht. Zijn-sportieve-wraak komt nog wel. Wel of geen Arnesen in het Ajax-shirt, de tegenstander blijft dezelfde: Fortuna Sittard uit Geleen. De Limburgers beleefden na een aardige kompetitiestart een paar akelige laatste weken. Tegen FC Den Bosch en het laaggeplaatste NEC werd in eigen omgeving verloren met identieke cijfers: 2-0! De verstoorde balans zit trainer Bert Jacobs uiteraard niet lekker en juist tegen Ajax zal hij Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3