AJAX - HAARLEM AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE De elfde kompetitiewedstrijd van dit seizoen brengt ons vrijwel op één derde van het voetbaljaar 1985-1986. Een derde deel dat een voor iedereen zeer verrassend beeld van de ranglijst te zien geeft. Ajax speelde weliswaar een wedstrijd minder (de thuiswedstrijd tegen MVV wordt op 18 december ingehaald) en dat is van vertekenende invloed maar niettemin, de zevende positie en meer nog het achttal punten dat verloren werd is een oneigenlijk gezicht. De vernieuwde Alax-lijn zoals Johan Cruijff die zich voorstelt heeft duidelijk tijd nodig om tot een perfekte balans te komen. De flitsende start in het Amsterdam-toernooi bleek een wat vertekend beeld van de juiste verhoudingen. Hoewel Ajax af en toe magnifiek voet ballend de ware liefhebber aan zich verplicht gaat het leerproces met vallen en opstaan vooruit. Af en toe laat de onontbeerlijke geluksfaktor het daarbij ook nog eens afweten en dat maakt, zonder als excuus te gelden, het leven nog zuurder. Na de 1-0 nederlaag in de Galgenwaard tegen FC Utrecht kan het publiek vanmiddag ongetwijfeld op een krachtdadige reaktie rekenen. In de eigen Meer zal Ajax zijn revanche willen halen om met een niet mis te verstane voetbalproeve van bekwaamheid de doem denkers weer in de hoek te zetten! Op de medewerking van Haarlem, de rivaal van vanmiddag, hoeft uiteraard niet gerekend te worden en dat moet ook niet nodig zijn. De Roodbroeken akteren dit jaar in betrekkeljke anonimiteit. De resultaten houden elkaar in balans (11 duels gespeeld, 11 punten, 15 goals vóór en 14 tegen), anders dan het vorig seizoen toen een desastreuze start de ploeg van trainer Hans van Doorneveld bijna tot een degradatiekandidaat maakte. Ombouwen In vergelijking met vier jaar geleden, toen Haarlem de promotie uit de eerste divisie liet volgen door een schitterend seizoen met uiteindelijk een plaats met recht op UEFA Cup voetbal, is er wat van de schwung, het elan, verdwenen. Enkele spelers die voor een belangrijk deel het gezicht van Haarlem bepaalden, zoals Gerrie Kleton, Martin Haar en Joop Böckling, zijn vertrokken. Konform het zuinige Haar- lem-beleid werd er niet diep in de buidel van de schatbewaarder getast voor erg spektaku- laire aankopen. In het huidige team vinden we namen die, met alle respekt, nog vrij onbekend zijn. Raymond Atteveld, Cees Baas, Rob Matthaei en in mindere mate Rob Collewijn zijn de nieuwelingen waarmee Van Doorneveld zijn team langzaam maar zeker ombouwt. De defensie ziet er sinds enige tijd weer als vanouds uit. Edward Metgod staat onder de laten de mannen vóór hem heten van linksnaar rechts Keith Masefield, Chris Verkaik, John Verschoor en Alwin Leijsner. Op het middenveld vormt het duo Luc Nijholt-Wim Balm de ruggegraat. De 'kleine Neeskens' Ni jholt gooit aan de rechterzijde zijn power en zeker aanwezige klasse tegenaan Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3