AJAX-SPARTA 5RASI9ENNTNS fUFITFIS AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE In het drieluik 'Grote Voetbalgebeurtenissen' zijn we vanavond toe aan aflevering drie. Na de, voor Ajax zure, voor Sparta zoete Europa Cup-appel volgde afgelopen zondag de competitietopper Ajax-Feyenoord en nu wordt het kapittel 'Bekervoetbal' opengeslagen. De titel daarvan is 'Ajax-Sparta' en dat betekent opnieuw: topvoetbal! De duels tussen Ajax en Sparta hebben per traditie een extra waarde. Misschien speelt de band van de Griekse mythologie en rol maar in elk geval hebben de onderlinge wedstrijden vaak iets heldhaftigs. Mysterieuze Bekerkrachten In een knock-out toernooi, waarin volgens het principe alles-of-niets wordt gespeeld en de beroemde mysterieuze krachten vrij spel hebben zal dat nóg meer naar voren komen. Vooral Sparta, dat door de bestaande machtsverhoudingen haast kansloos is voor een eindrangschikking bij de eerste drie, betekent het Bekertoernooi een unieke kans om toch Europees voetbal af te dwingen. Vorige week woensdag bruiste in de Hamburgse Sparta- kleedkamer de champagne. Via een waanzinnig spannende wedstrijd tikten de Rotterdammers het gerenommeerde HSV uit de UEFA-Cup! Trainer Theo Vonk en zijn jongens zijn inmiddels weer in de realiteit teruggekeerd. Maar de verslavende smaak van Europa Cup-voetbal zal de Sparta-ploeg ongetwijfeld nog sterker motiveren om tegen Ajax alles te geven. Helaas moet op het moment van schrijven het competitieprogramma van afgelopen weekend nog plaatsvinden. Naweeën of flitsend herstel van noch Ajax noch Sparta kunnen derhalve in deze voorbeschouwing worden ingecalculeerd. Maar zeker is dat we getuige kunnen zijn van een duel op hoog niveau! Sparta leder jaar weer put Sparta wonderlijke krachten om uitstekend te presteren, ondanks traditioneel verlies van belangrijke spelers aan de concurrentie. Dit jaar vertrokken John de Wolf en Ron van der Berg naar FC Groningen op zoek naar beter gevulde portefeuilles. Maar hun plaatsen worden met bravoure ingenomen door weereen nieuwe lichting talent uit de eigen opleiding. Bijwijze van uitzondering tastte het Sparta-bestuurook in de beurs. Oud-Ajacied Piet Wijnberg kwam van DS '79 en de verloren zoon Roelf-Jan Tiktak kwam terug van AZ '67. Wijnberg voelt zich uitstekend thuis bij Sparta als sobere, efficiënte leider van de defensie. Vóór de onderschatte doelman Bas van Noortwijk vormt Wijnberg met Danny Blind, Adrie Andriessen en ex-linksbuiten René Eijereen sterke defensie. Op het middenveld wisselt Louis van Gaal zoals gebruikelijk briljante akties af met momenten van levensgevaarlijk balverlies. In de uitstekende Edwin Olde Riekerink heeft Van Gaal meer dan alleen een assistent terwijl op links soms Roelf-Jan Tiktak, soms Silvio Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3