SMIT V SPORTPRLTZTCN1 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming yj.ro b o rechtstreeks van fabriek naar verbruiker eigen atelier voor vanen en linten eigen graveerinrichting Nassaukade 351 - Amsterdam - Telefoon 020-129954 avond aan het begin van de compe titie. Beide situaties zijn om diverse redenen ongewenst, niet alleen in het belang van Ajax maar, veel belang rijker, de belangen van het voetbal zijn er niet bij gebaat en het zou nuttig zijn om daar nog eens over na te denken. Het toch al niet rijke betaalde voetbal wordt er alleen maar minder van wanneer topwed strijden ongelukkig en onverstandig worden geprogrammeerd. Wat dat betreft behoort het produkt voetbal nog veel beter te worden verkocht aan de consument waarvan niet ver wacht mag worden dat hij binnen enkele dagen vele guldens zal moeten neertellen wil hij beide ont moetingen bijwonen. Dat kan beter over een langere periode worden verdeeld maar helaas is kennelijk deze gedachte niet uitvoerbaar. Dus vandaag dan toch maar de zoveelste Ajax-Feyenoord na de krachts inspanningen van beide teams afgelopen woensdag. Conditioneel moet het natuurlijk allemaal kunnen maar fysieke conditie is niet alleen zaligmakend in het voetbal. Na grote inspanningen volgt veelal een terug slag. Ajax en Feyenoord hebben door de jaren heen voldoende routine opgebouwd om te weten wat het betekent Europa Cup voetbal te spelen zonder het in de competitie te laten afweten. Minder ervaren clubs als Sparta en FC Utrecht presteerden in de eerste wedstrijd op eigen veld erg goed om vervolgens enige dagen later in de competitie genadeloos onderuit te gaan. Zelfs in de competitie is merkbaar hoe een grote inspanning doorwerkt op volgende wedstrijden. Met name tegen Ajax zijn tegenstan ders optimaal gemotiveerd om een goede prestatie neer te zetten, vooral wanneer dat kan gebeuren voor eigen publiek. Maar hoe vaak worden niet een week later die één of twee eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 7