Jan Smit Veni Auto I 3.V. Scni Grootste overdekte autosloperij van N.H. J. J. Allanstraat 266 1551 RS Westzaan Telefoon 075-314 314 Veni Auto B V. Middenweg 69. Tel.: 020-651446 V.O.F. Privé: J. Smit, Watermolenstraat 28, tel.: 075 -286569 Westzaan J. L. Visser, Ringweg 300, tel.: 075 - 17 36 59 Zaandam Spanning op de bank bij technisch-directeur Johan Cruijff en, op de achtergrond, trainer Spitz Kohn. Voor Johan Cruijff is het vanavond één van de vele wedstrijden van de waarheid', alleen nu vanuit een andere positie! beelding van veel mensen spreekt. Van daar dat iedereen er zeer gebrand op zal zijn vanavond te komen tot een uitste kend resultaat, naar verwachting volledig gesteund door het vele publiek want ook die factor mag niet onderschat worden. Het moet ook allemaal een beetje meezit ten in het verloop van de wedstrijd. Met tegenslag is een team nog nooit ver ge komen maar het geluk kan door extra in zet en een grote dosis wilskracht vooreen groot deel worden afgedwongen en die wil om deze wedstrijd per se te winnen is ongetwijfeld aanwezig. Goals scoren lijkt zo simpel maar is soms ook zo vreselijk moeilijk. Maar het zal toch moeten gebeu ren en vooral dat MOETEN brengt een team vaak op grote hoogte. Daarbij moet thans het voordeel van de thuiswedstrijd eveneens een rol gaan spelen, vooral wanneer het mogelijkerwijze uitkomt op een verlenging wat dat voor de thuisspe- lende ploeg een positief doorslaggeven de factor moet zijn. Ajax zal zich toch moeten kunnen gaan meten met de beste Europese teams. In de competitie zit het meestal wel goed. Internationaal zal nu ook meer moeten worden meegeteld, vooral na wat teleurstellende resultaten in voorgaande jaren. Daar heeft de ploeg uiteraard van geleerd en het zal toch op een gegeven moment wat verder moeten zien te komen. Daar is nu vanavond best gelegenheid voor, ondanks de handicap van twee goals achterstand, maar eenvoudig is alles natuurlijk niet. Op papier is alles nog zo keurig te omschrijven, het verloop van een wedstrijd is niet te bepalen. Veel fac toren spelen daarin een rol. De vorm van de dag is erg belangrijk en dan is er altijd nog een tegenstander die ook niet bereid is zich gemakkelijk naar de slachtbank te leiden en zeker met dezelfde intenties het veld in gaat als Ajax. Derhalve kan een ieder een spectaculaire ontmoeting verwachten waarbij Ajax ou derwets van zich zal moeten laten spre ken in een voetbalhappening die vreug devolle tijden zullen doen herleven. De ploeg moet kans zien dat beeld te realise ren. Alleen dan kunnen we elkaar over een paar weken weer begroeten bij een Europa Cup-ontmoeting Tijn Middendorp 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 6