AJAX - FC PORTO BTOBBBNFffNH "PUFITNe AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE De magische spanning, onlosmakelijk verweven met het begrip 'Europa Cup', hangt weer in het Olympisch Stadion. Op weg naar het Stadion heeft u die spanning natuurlijk voelen stijgen, dat mysterieuze samensmelten van hoop en verwachting. De aantrekkingskracht van het kunstlicht doet de pas versnellen, terwijl de speciale Cup-sfeer een ieder in zijn armen sluit. Ajax-FC Porto heet de nieuwe uitdaging die de voetbal harten op stang jaagt! Ajax-FC Porto, met voor Ajax een gebiedende wijs: winnen met drie goals verschil! Ondanks de reputatie en de klasse van de Portugese kampioen géén onmogelijke opgave, al zal Ajax tot op de bodem en misschien wel verder moeten gaan. Bezinning De belangen - de financiële maar vooral de prestigieuze - zijn erg groot en een onvoor waardelijk meelevend en ondersteunend publiek is een faktor die van doorslaggevende betekenis kan zijn. Niettemin is een moment van relativering en bezinning op zijn plaats. Gespeeld wordt vanavond in het kader van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen (in afschuwelijk Nederlands ook wel Europa Cup 1 genoemd). Een toernooi dat nog steeds de schaduw torst van de macabere gebeurtenissen van de laatste finale. De vele doden die vielen tijdens het Heijzel-drama zorgen voor een bijtende wond en vragen om bezinning. Nooit eerder zag het voetbal een triestere dag. De afschuwelijke nachtmerrie van de 29e mei is min of meer afgeschud, we beginnen aan een nieuw avontuur, een avontuur waarin de waanzin nooit meer de rede mag overheersen. De 'Dragöes' Na dit kleine beroep op bezinning terug naar het spektakel dat Ajax en FC Porto gaan leveren. In Portugal beet Ajax zich de tanden vooral stuk op het onfortuin. De 2-0 nederlaag kwam nogal merkwaardig tot stand. Ajax noch FC Porto kon echt gevaarlijk worden en het afwachtende optreden van de Portugezen wekte hier en daar verbazing. In het Olympisch Stadion zal de houding van de 'Dragöes' (de 'draken') niet anders zijn. Fernando Gomes c.s. kunnen zich koesteren in de weelde van de 2-0 voorsprong en het uitgangspunt van FC Porto zal zondermeer het bewaken van die voorsprong zijn. De initiatieven liggen dus - weer - bij Ajax, dat zich toch niet al te blind op aanval mag storten. De hoge graad van technisch kunnen die het Portugese voetbal al sinds jaar en dag kenmerkt en de aanwezige internationale ervaring vragen om scherpe oplettendheid bij de Ajacieden. Het belangrijkste obstakel is doelman Zé Beto, buiten zijn doelgebied minder sterk dan op de lijn. Vóór de Porto-goalie staat de zone-verdediging, bestaande uit Joao Pinto, Lima Pereira, Celso (die de geblesseerde international Eurico vervangt) en Inacio. Een belangrijke schakel op het middenveld is de donkere Semedo, een speler die de techniek paart aan doelgerichtheid. Hij kan met geplaatste passes het spel over grote afstand verleggen. Antonio Manuel Frasco heeft ook een grote invloed op de patronen van FC Porto. De kleine Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM -TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3