AJAX-RODA JC BfSflSPgMNWB TUFime AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE De competitie is in volle gang en Ajax in 'full-swing'! De vijftien doelpunten in de laatste twee competitiewedstrijden laten er geen misverstand over bestaan dat Ajax draait. Met formidabel en snel aanvallend voetbal zorgt de ploeg voor grote golven van voetbalgenot. Wanneer de Ajax-oester zich volledig opent laat de parel van talent zich in alle schittering zien. Een schittering die een magnetische werking heeft op de ware liefhebbers die zich koesteren in de virtuoze 18-karaat voetbalhoogstandjes. Ajax, het is een elftal om, al dan niet platonisch, verliefd op te worden! De glanzende creatie kan natuurlijk wel eens uit het evenwicht gebracht worden. Dat bewezen de duels tegen PSV en FC Groningen maar langzaam maar zeker worden de kleine kinkjes in de kabel gladgewreven en wordt de kwetsbaarheid minder. VVV en Heracles, de ploegen die tegen Ajax een net vol doelpunten vingen, zijn qua weerstand uiteraard van minder allooi dan de tegenstander van hedenmiddag: Roda JC. Met name in het bronsgroen van Limburg willen de Kaalheiders graag pittig van zich afbijten. De resultaten reeks in Amsterdam belooft daarentegen weinig goeds. Paralellen Het laatste onderlinge duel leverde een 7-0 overwinning voor Ajax op. Iedere wedstrijd is anders, heeft een eigen gezicht, maar toch zijn er paralellen zichtbaar tussen het duel van vorig seizoen en dat van dit jaar. Roda JC bevond zich toen in de climax van een crisis die uiteindelijk het vertrek van Hans Eijkenbroek tot gevolg had. Hoewel er traditiegetrouw zeer voortvarend werd gestart bevind de Kerkraadse club zich ook nu weer in zeer woelige wateren. Door de pijnlijke onthullingen op zwart-geld gebied hangt er zelfs een asgrauwe dreiging boven de club. De verwikkelingen vinden vooral buiten het speelveld plaats maar het is kinderlijk te veronderstellen dat de onzekerheden géén invloed hebben op de prestaties van de heren voetballers. Het resultaat van afgelopen weekend (3-2 verlies in eigen huis tegen buurman Fortuna Sittard!) wijst al een beetje in de richting. Roda JC '85-'86 In vergelijking met de Roda-selectie van vorig seizoen veranderde er erg radicaal. De bouw van het elftal heeft vrijwel dezelfde funderingen, alleen hier en daar werd wat extra franje toegevoegd. De afgekeurde stopper Leo Degens, middenveldloper Eugène Marijnissen en tweede doelman Jo Dacier keerden zich van het Kaalheide-stadion af. Naast de gebruikelijke doorstroming van 'eigen kweek' trok Roda JC twee spelers uit het westen aan: Hennie Meyer, spits van Volendam en Jan Nederburgh, doelman van FC Den Haag. Voor Nederburgh is een plaatsje op de bank gereserveerd. Jos Smits doet zijn keeperswerk al jaren naar volle tevredenheid en zal door het aantrekken van de ambitieuze Nederburgh Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434-AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3