SMIT W. SPORTPRIJZEN1 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming rechtstreeks van fabriek naar verbruiker eigen atelier voor vanen en linten eigen graveerinrichting Nassaukade 351 - Amsterdam - Telefoon 020-129954 zijn maar dat de ontwikkeling met Johan Cruijff als Technisch Direkteureen goede is zal niemand kunnen ontkennen. Het kan het voetbal alleen maar ten goede komen waarbij eventuele bezwaren niet opwegen tegen de vele positieve punten welke een dergelijke ontwikkeling in zich hebben. Zolang het voetbal hiermee gediend is mag het niet mogelijk zijn iets anders voor te stellen. Het Nederlandse voetbal kan zeker enige nieuwe impulsen gebruiken. Ajax neemt als eerst hierin het voortouw en de tijd zal leren welke positieve'gevolgen dit heeft. Alle Ajax- teams zullen in de komende tijd het voetbal gaan spelen zoals het behoort en zoals ook het eerste elftal zich presen teerde bij Amsterdam 710. Uiteraard is er dan een tegenstander die alles in het werk zal stellen daar het juiste tegenspel te brengen om zodoende te komen tot interessante ontmoetingen die het publiek weer naar het stadion doet trekken. Want dat is natuurlijk het doel waarna gestreefd dient te worden. Nationaal moet het voetbal nog meer van zich doen spreken en internationaal wordt het de hoogste tijd dat clubs meer van zich laten zien en horen dan de afgelopen jaren. Daar zijn nieuwe initia tieven voor nodig en Ajax meent op deze wijze de enige juiste weg te hebben ingeslagen. Met vooral jonge spelers die alle toekomst nog voor zich hebben en die ook in staat moeten worden geacht het spelletje te spelen zoals het hoort en zoals men dat van Ajax gewend is. Zes nieuwe kontraktspelers zijn toegevoegd aan de A-selectie, allemaal min of meer afkomstig uit de eigen school: Bert de Meyer, Michiel van Oostrum, Eric Regtop, Rob Rijnink, Ronald van Vark en Mustafa Yucedag. De eigen kweek, zoals dat heet. Totale selectie van 24 man met een gemiddelde leeftijd van ongeveer 23 jaar. Zeker een beeld waar Ajax de komende jaren mee uit de voeten kan, waarmee iets kan worden opgebouwd om vooral die inter nationale erkenning op een nog hoger eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 7