mam 710 Dit jaar wordt het Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam voor de elfde keer gehouden en voor de derde keer samen met de SAIL-manifestatie. Dit jaar is het al weer 10 jaar geleden, dat het eetste Internationale Voetbaltournooi gehouden werd, in het kader van Amsterdam 700. Dat geldt ook voor de eerste grote SAIL-manifes tatie, die begin augustus voor de derde keer zal. plaatsvinden. Beide evenemen ten beloven weer hoogtepunten voor Amsterdam en zijn bezoekers te worden. Ik wens alle deelnemers, organisatoren en toeschouwers veël plezier met het Internationaal Voetbaltournooi 710. Zelf zal ik mij helaas niét met eigen ogen ervan kunnen overtuigen, wegens vakantie. De Stichting Internationaal Voetbal tournooi Amsterdam is er, ondanks de problemen veroorzaakt door de uitslui ting van Engelse clubs, toch in geslaagd voor het elfde achtereenvolgende evenement in de sinds 1975 begonnen reeks van Amsterdam-700 tournooien een zeer aantrekkelijk programma samen te stellen. Het kwartet bestaat voor de helft uit landskampioenen - Ajax en Verona - en de wedstrijd tussen deze clubs op de eerste avond kan een interessante krachtmeting worden. Het Zuid- Európese karakter van het tournooi komt verder voor rekening van Athletico Bilbao, dat bereid bleek de plaats van Tottenham Hotspur over te nemen. De vierde deelnemer, Atletico Mineiro uit Brazilië, heeft vorig jaar door vaak Virtuoos spel een uitstekende indruk gemaakt en de winnaars van 'Amsterdam 709' dragen ongetwijfeld in belangrijke mate bij tot.de hoge kwaliteit van dit tournooi. De vraag, die velen bezig houdt, is uiteraard: "Hoe zal het Ajax van tech nisch directeur Johan Cruyff zich aan het publiek" presenteren?". Als voorzitter van dé Stichting ben ik even benieuwd als U, fe meer omdat Verona geen gemakke lijke tegenstander zal zijn. Ik hoop niette min, op een finaleplaats voor Ajax, in het belang van toeschouwers en tournooi. Het Olympisch Stadion verwacht U weer in groten getale, want Amsterdam heeft 't. Ook op voetbalgebied. Ik wens U beide dagen veel genoegen. Amsterdam 710 brengt een pro gramma, waarbij het accent op het Zuidelijke voetbal ligt. Op velerlei verzoek komt Atletico Mineiro uit Brazilië de trofee verdedigen, die zij vorig jaar zo spectaculair in de wacht sleepte, na een overwinning op Feyenoord en het gelijke spel tegen Ajax. De Zuid-Amerikaanse sterren- ploeg is nauwelijks gewijzigd. Wij zijn er van overtuigd dat het weer volop genieten wordt van deze geweldige balkunstenaars. Zij komen in de openingswedstrijd uit tegen het sterke Athletico Bilbao met 4 Spaanse internationals, t.w. Goicoechea, Sarabia, Ruiz en Callego. De Basken werden in '82 en '83 kampioen van Spanje en veroverden in '84 en '85 de Spaanse beker. Verona verraste vriend en vijand en werd vóór Juventus, Inter Milan en A.S. Romq kampioen van Italië. Een belang rijke rol speelden de Westduitse interna tional Hans Peter Briegel en de Deense international Preben barsen, en zeker niet minder coming man Galderisi die als centrumspits recentelijk Paolo Rossi uit het Italiaanse elftal verdrong. Natuurlijk gaat onze aandacht in de eerste plaats uit naar landskampioen Ajax, voor het eerst officieel onder leiding van technisch directeur Johan Cruyff. De jonge Amsterdamse ploeg verschijnt in de vertrouwde opstelling, aangevuld met de routinier Arnold Mühren. Tenslotte stellen wij U voor aan de Franse top-arbiter Robert Würtz, houder van een indrukwekkende lijst van inter nationale wedstrijden. Wij wensen U een aangenaam voetbal weekend. De burgemeester van Amsterdam, E. van Thijn S.C. Bakkenist, Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam Jack H. van Zanten, alg. organisatie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3