sama sebo ELCON TELEBOETIEK INDONESISCH RESTAURANT Onbetwist de grootste telefoonspecialist van Nederland Meer dan 150 soorten verschillende Utrechtsestraat 108 telefoons in voorraad Amsterdam Telefoon 020-279378 Zeer grote sortering CB-app. in voorraad Mario Been Van puur Rotterdamse makelij is Feyenoords nieuwe Nummer 10, Mario Been. Het zelfbewustzijn straalt van de jonge international af en met recht wordt in hem een toe komstige ster gezien. De oorspronkelijke ideeën die in zijn hoofd opkomen kan hij met de voeten waarmaken. Natuurlijk kan hij nog niet op ieder moment van de wedstrijd zijn stempeltje drukken maar de paar ogenblikken van helder over- en inzicht zorgen voor vlammend gevaar en momenten van groot voetbalgenot. Speelt Gullit wel of speelt Gullit niet? De sterke Amsterdammer is vrijwel fit na zijn langdurige blessure maar of Fafié het aandurft om zijn aanvaller met extra-kwaliteit zonder enig wedstrijdritme de Olympische arena in te sturen is zeer de vraag. Waar Feyenoord wel op kan rekenen is een tamelijk betrouwbaar defensie-blok, al liet dat meer doelpunten toe dan gebruikelijk. Joop Hiele, Sjaak Troost, Bennie Wijnstekers, Michel van de Korput en Ivan Nielsen zijn niet gespeend van ervaring en die zullen zesamen met de nodige hardheid vandaag nodig hebben. Feyenoords middelveld mankeert wat evenwicht, vooral door het gemis aan leiding in die sektor. Mario Been, Henk Duut, André Hoekstra en af en toe^tndré Stafleu zijn óf nog te jong óf missen het natuurlijk overzicht en leiderschap om aTs echte regelaar te kunnen optreden. Een speler die dat misschien wél zou kunnen is Johnny Rep. Maar de Zaan dammer wordt niet belangrijk gemaakt waardoor hij minder presteert dan mogelijk. Om centrumspits Peter Houtman kan niemand heen. Een speler die ieder seizoen meer dan twintig kompetitiegoals maakt verdient waardering, of zijn voetbalstijl aanspreekt of niet! Spel op de wagen Op weg naar het Olympisch Stadion voelde u waarschijnlijk ook al die heel speciale voetbalspanning die er om een topper als Ajax-Feyenoord hoort te hangen. Gedachten aan eerdere hoogtepunten in de Amsterdams-Rotterdamse traditie brengen de beelden van bijvoorbeeld de beslissingswedstrijd in 1960 terug toen een ontketende Sjaak Swart Ajax naar een 5-1 overwinning sleepte. Voor Amsterdammers zijn de herinneringen aan de 3-1 nederlaag in 1971, aan de voor avond van Ajax' eerste Europa Cup-triomf wat wrang maar de 6-0 zege in 1975 (de wedstrijd van de vijf keer scorende Geels) en natuurlijk de ongelooflijke 8—2 overwinning van vorig jaar maken dat meer dan goed. Al die historie weegt mee in de beleving van deze Ajax-Feyenoord, zoals gezegd één met een extra waarde vanwege het beslissende karakter dat de wedstrijd heeft. Het spel kan op de wagen! Fidelio P. C. Hooftstraat 27 (hoek Hobbemastraat) Telefoon 628146 - 's zondags gesloten 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 5