Hombre t vob elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Exclusieve herenmode Mode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 waaruit mag blijken dat ieder resultaat maar betrekkelijk blijft. Het is niet ongebruikelijk dat in een fase van de competitie de punten moeizamer worden binnengehaald. De verkram ping slaat wat toe en vooral clubs die niets meer te vrezen hebben kunnen frank en vrij spelen tegen titelkandidaten waarbij men niets heeft te verliezen. En hoe opvallend is het altijd weer welke storm er losbarst wanneer Ajax een wedstrijd niet in winst weet om te zetten. Het zou dan ineens niet meer de ware kampioen zijn waarbij gemakshalve maar wordt vergeten welke eerdere resultaten zijn geboekt om te komen tot een redelijke puntenvoorsprong op de concurrentie. De ware kampioen is altijd de club die na 34 wedstrijden als nummer 1 eindigt en daar verandert geen moedertje-lief aan. Nog nooit is een club onterecht landskampioen geworden of heeft geluk gezorgd voor een dergelijk resultaat. Geluk en pech valt in het voetbal ongeveer tegen elkaar weg te strepen zodat de echte sterkste overblijft die aanspraak mag maken op de landstitel. Dat heeft Ajax al 21 x mogen meemaken en de 22e keer is nog steeds in aantocht al is nog niets beslist. Spanningen leiden tot vreemde resultaten maar wanneer anderen die zelfde ervaringen hebben is er nog niet zo gek veel aan de hand. De tweede nederlaag van Ajax in deze competitie tegen FC Groningen kent zeker niet alleen negatieve aspecten wanneer de concurrentie het ook laat afweten. Een nederlaag kan soms heel verhelderend werken waarbij iedereen weer volledig ontnuchterd wordt en nog eens op de feiten wordt gedrukt dat er voor iedere ontmoeting tegen wie ook hard gewerkt moet worden daar het anders volledig mis kan lopen. De ontmoetingen tegen FC Utrecht leverde in ieder geval de volle winst op hetgeen zondermeer weer wat zal bijdragen aan het vertrouwen van de spelers. Maar er staat nog wel het een en ander op het programma waarbij ook de belangen van het Nederlands elftal een rol spelen. Als tenminste de strijd tegen Oostenrijk goed is afgelopen maar dat weet u inmiddels. Verder levert de competitie voldoende stof om het voetbal in het middelpunt van de belangstelling te laten staan al laat de benadering door velen nog wel eens te wensen over. Niemand zal ontkennen dat Nederland nationaal en internationaal betere tijden heeft gekend dan thans het geval is maar wanneer iedereen de intentie heeft de weg terug te vinden naar een hoger niveau zal men zich ook dienovereenkomstig moeten opstellen en zich moeten realiseren dat omstandigheden dermate kunnen ver- eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 6