AJAX - FC TWENTE BHflgPeNN?NB fUFime AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE Na een korte periode van betrekkelijke rust maakt de vaderlandse kompetitie een korte tussensprint voordat de blik op 'Hongarijke-Nederland' wordt gericht. De uitslag van het eergisteren gespeelde duel Haarlem-Ajax is op het moment van drukken nog onbekend zodat de juiste stand van zaken in de race naar het landskampioenschap niet volledig duidelijk is. Zonder verder te spekuleren over tussenstanden, uitlooppogingen en misstappen van de konkurrentie richten we daarom het vizier op FC Twente. Twee jaar geleden kenden de Tukkers een dramatisch seizoen. Voor het eerst in de geschiedenis van de in 1965 geboren Stichting zakte FC Twente naar een lager voetbal niveau: de eerste divisie. Dat was het roemruchte blazoen van de Enschedeërs natuurlijk te min. Met vereende krachten werd het 'eredivisie-ritme' gehandhaafd en dat resulteerde in de direkte promotie, vorig jaar. Niet via het kampioenschap (dat ging naar MVV) maar via een tweede plaats. Bravour Vol bravour wierp FC Twente zich op de frisse uitdaging. Voor de kompetitiebal aan het rollen ging vierde optimisme hoogtij. Er werd zelfs openlijk gesproken overeen haalbare UEFA Cup-positie al waren er daar maar twee van te vergeven FC Twente's start was bruisend en hoopvol maar het grillige eredivsieseizoen drukte de ploeg van trainer Fritz Korbach na verloop van tijd meedogenloos met de neus op de feiten. En die feiten wijzen naar een degelijke maar niet zo kleurrijke positie in het rijtje der veiligen doch kanslozen. Erg opvallend is het grote aantal tegendoelpunten dat FC Twente moest toestaan. Op het moment van schrijven zijn dat er 55 en dat is teveel voor een topploeg in spé. Omdat de positieve score aan de redelijke kant is (48 doelpunten), is het niet verwonderlijk dat wedstrijden van FC Twente doorgaans een hoge vermakelijkheidswaarde kennen. Van frustratie naar motivatie Al gaan er vrij veel FC Twente-wedstrijden verloren, toch zit er een niet te onderschatten venijn in het elftal. Het niet waargemaakte topclub-aureool zorgt voor een gevaarlijke frustratie die zich juist tegen wél bevestigde toppers omzet in motivatie. Volbloedjes als Manuel Sanchez-Torres, Jan Sörensen en Martien Vreijssen plegen zich dan speciaal te ontladen in al hun talent. Talent, maar dan vooral jeugdig, is toch niet schaars in het Twentse team. Uit het, door oud-international Epi Drost getrainde, FC Twente 2 stootten ondermeer Theo ten Caat, René Roord, Jan Pouls, André van Benthem en Patrick Bosch door. Zij vormen met de twee Jong Oranje-klanten Theo Snelders en Fred Rutten de vrij uitgebreide jeugdige inbreng. Voor 'ervaring' zorgt in verdedigend opzicht de kortgeleden herstelde libero Martin Koop man maar de meeste routine is verzameld op het middenveld. Dat is het speelterrein van Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3