Edward Metgod, de impulsieve keeper van Haarlem IN DE KIJKER... door Ben Nederstigt: Zijn gehele voetbalcarrière is hij al keeper, doelverdediger nummer één bij Haarlem, Edward Metgod. De 25-jarige 'poortwachter' van de Haarlem équipe is niet cijfergevoelig, niet bijgelovig, maar wel erg impulsief. 'Als keeper moet je impulsief reageren, want ga je nadenken, dan is het te laat. Dat is het nadeel van een keeper. Eén fout van de keeper kan funest zijn voor het team, terwijl een fout van bijvoorbeeld een spits niet nadelig hoeft te zijn'. Consequenties van het gekozen vak vindt Edward Metgod, maar toch krijgt het team van het publiek weinig vertrouwen. 'Met name het thuispubliek staat erg kristisch tegenover ons. Je hoeft maar één slechte actie in 'n wedstrijd te hebben en je krijgt het naar je hoofd geslingerd. Ik stoor me daar niet zo aan, maar het is wel vervelend. Laat het publiek wat meer vertrouwen in ons hebben'. Het publiek heeft volgens Edward Metgod dan niet zo veel vertrouwen in de Haarlem-ploeg, de spelers hebben dat wel. En zeker Edward Metgod. 'Als semi-professional is het bijna onmogelijk om iedere week een topprestatie neer te zetten, ledereen heeft wel eens een slechte dag, als individu of als team. Wij hebben dit seizoen een slechte periode gehad, maar door kei hard te werken en elkaar te vertrouwen, zijn we er weer bovenop gekomen. We zijn uit de degradatiezone en als het een klein beetje meezit, eindigden we dit seizoen nog bij de eerste zes. Een overwinning op Ajax zou daartoe een aardige bijdrage kunnen zijn'. Terugkijkend op dit seizoen is de sluitpost van Haarlem tevreden over zijn prestaties, maar de teamprestatie vindt hij belangrijker. 'Kijk, als keeper ben je een individualist in een team, maar je zal het als team moeten maken. Ik wil als keeper meedoen met het spelletje, ik ben ongeduldig en vooral in thuiswedstrijden, waar ik weinig ballen krijg, is het voor mij moeilijk om de concentratie vast te houden. Voetbal is nog altijd een momentenspelletje en ben je als keeper niet goed handelend bezig bij een bepaald moment, dan ga je voor de bijl. Je moet als keeper instinctief handelen'. Een overwinning op Ajax, zit dat er in? 'Dat zou mooi zijn, maar belangrijker is, dat het publiek een erg aantrekkelijke wedstrijd ziet. Een overwinning van ons is mooi meegenomen. Tenslotte wil je altijd van Ajax winnen'. Naast het voetbal, beoefent Edward ook nog de tennissport. 'Dat vind ik ook leuk, maar alle sporten vind ik leuk om te doen. Ik kan niet zonder sport en zeker niet zonder voetbal'. 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 7