DE TERREUR VAN STUDIO SPORT U kent de heer Smeets wel, de man die op heel wat .zondag avonden Studio Sport presenteert. De man die dat doet me een gezicht alsof hij examen moet doen. Dat gezicht voorspelt nooit veel goeds. De ernst druipt ervan af. Maar wat wil je ook als je bijna elke week alle spelers moet opsommen die een gele of rode kaart hebben gekregen, vaak moet vermelden dat er weer minder toeschouwers geweest zijn en ook vaak moet zeggen dat er zich weer ergens wat supporters hebben misdragen. Moet dat dan allemaal? Nee. Het aantal kaarten dat worm uitgedeeld zegt heel weinig van wat er in een wedstrijd gedaan is: gevoetbald; en voor dat laatste zet ik mijn teievisie aan. Bovendien valt het mij op dat het gezeur over binder toeschou wers heel vaak te horen valt op zondagen waarop het bar slech weer geweest is. Vergelijken met andere wedstrijddagen dat de Smeetsen zo graag doen, heeft dan weinig zin. Zelfs ik blijf bij slecht weer liever thuis. _iQr En het vermelden van supportersrellen zegt Js <wer het merendeel van de wedstrijden, waar niets is gebeurd^Smeets en de zünen bewerken alleen maar dat al degenen die ruort (meer) naar een voetbalwedstrijd gaan telkens weer zeggen, zie je wel. Het laatste is gevaarlijk. Daarmee zou je weieens mensen kunnen thuis houden. Daarmee is het voetbal geenszins gebaat. In Vlaanderen bv. hebben ze dat door. Wat ze daar op radio en televisie zeggen gaat over voetbal en nauwelijks over kaarten toeschouwers e.d Ook zie je daar op de televisie niet een minuut lang hoe een speler opgelapt wordt en ze herhalen er ook niet driemaal een aanslag op iemands enkels, eenmaal is genoeg want we zijn hier voor het voetbal, want dat is nog steeds mooi. Nee het is allemaal zo erg niet als de Smeetsen het doen voorkomen. Voetbal is een sport waar je als vrouw nog in je eentje 's avonds naar kunt gaan kijken. Zeg dat maar eens tegen uw buurvrouw, die in u waarschijnlijk een potentele misdadiger ziet omdat ze u weieens naar een voetbalwedstrijd ziet gaan. Zij kan dat echter ook niet helpen zolang er Smeetsen zijn. H. OOIEVAAR 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 31