Hombre r 'bfewe> elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Mode Exclusieve herenmode Amsterdam Jan Evertsenstraat 70 Tel. 838558 Utrecht Steenweg 70 Tel. 030-322935 programma staan. Gezien de puntenvoorsprong op de concurrentie zou het eigenlijk niet meer mis mogen lopen maar in acht wedstrijden kan er nog erg veel gebeuren met uitwedstrijden tegen FC Utrecht en Haarlem maar ook thuis tegen Feyenoord en FC Twente. Het sluitstuk op zaterdag 1 juni tegen PSV kan allesbeslissend zijn maar kan ook een wedstrijd worden om de eer wanneer alles blijft zoals het nu is. Maar wie daar op rekent behoort tot de grote optimisten maar waarom zou het ook niet zo zijn? Niet alleen Ajax heeft drukke en lastige tijden. De concurrentie heeft het zeker niet minder en het verleden heeft al uitgewezen hoe snel een beeld zich kan veranderen. Ook zij spelen niet altijd alle sterren van de hemel en laten het op de meest onverwachte momenten afweten. Ajax mag dat nu niet overkomen en u kunt er van overtuigd zijn dat een ieder daarvan volledig weet van heeft. Maar wedstrijden lopen nu eenmaal niet altijd zoals men zich dat vooraf had voorgesteld. Dat is nu net het aantrekkelijke aan het voetbal. Men kan nog zo plannen of een taktiek uitstippelen, in feite is onbekend hoe een tegenstander zal reageren. Zodat er nog wel eens moeilijke situaties ontstaan welke zo n beetje ad-hoc moeten worden opgelost. Voetbal is niet te programmeren al lijkt het soms van wel wanneer men allerlei deskundigen aan het woord laat. Met zekerheid valt er nooit iets te zeggen. Men kan bepaalde verwachtingen hebben maar zekerheid bestaat er pas wanneer de wedstrijd of de competitie is afgelopen dan wel dat het puntentotaal dermate hoog is dat men onbereikbaar is voor de rest. Eerder weet men nooit iets zeker. Wedstrijden zijn in feite maar momenten die goed of minder goed kunnen zijn maar die niet bepalen of een club wel of niet op de goede weg is. Dat bepaald het eindresultaat waarbij de ware kampioen altijd op de eerste plaats eindigt en de zwaksten de eredivisie verlaten. Wat dat betreft is er genoeg §erechtigheid in de sport waarde klasse altijd zal zegevieren en aan klasse bij Ajax geen gebrek. Maar klasse moet worden ontwikkeld om mee te kunnen doen op het internationale niveau en daar is de club Ajax altijd mee bezig. Met de ontwikkeling van een elftal dat zich kan meten met sterke buitenlandse clubs. Gesteund door een uitstekende organisatie en een reeks van sponsors die de middelen zeker stellen voor een hoopvolle toekomst waar menigeen nog veel plezier aan kan en mag beleven. Klasse laat zich niet verloochenen Tijn Middendorp 4 eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 653353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 6