AJAX - SPARTA BTOSPeNNWH fUFims AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 Augustus 1984, Sparta-Ajax op het kasteel Spangen. Ajax opent het seizoen 1984-1985 tegen een opponent van gewis kaliber. Sparta-uit is altijd moeilijk weet men. Sparta-uit is de afgelopen jaren ook een beetje tot 'Angstgegner' geworden door de pittige en vaak doeltreffende tegenstand die de Spartanen met name in eigen omgeving altijd bieden. Een verrassende wedstrijd met een turbulent scoreverloop maakte een einde aan de nederlaag-serie op Spangen. Na de 5-2 overwinning kan het moreel in het Ajax-kamp niet meer stuk! We zijn nu een half jaar en een fikse winter verder en het is nu Sparta dat aan De Meer-deur klopt. De kompetitieresultaten van beide clubs in de afgelopen maanden zorgden voor een kloof van precies tien punten in Amsterdams voordeel maar dat wil - gelukkig - geenszins zeggen dat Ajax bij voorbaat kan rekenen op beide punten en klakkeloos over de ploeg van trainer Theo Vonk walst. Klassieke duels, doordrenkt van historie, zoals Ajax-Sparta er onmiskenbaar één is, zijn nooit eenvoudig en staan meestal borg vooreen vlammende namiddag! Wie van de niet zo piepjonge toeschouwers herinnert zich niet de meeslepende duels uit de jaren zestig en zeventig. Voetbalhelden als Pim Doesburg, Hans Eijkenbroek, Charly Bosveld en Theo Laseroms aan de ene- en Piet Keizer, Gert Bals, Henk Groot en Sjaak Swart aan de andere kant zorgen ook vanmiddag voor een gouden schaduw van traditie over het duel Ajax-Sparta Sparta Een eeuwig 'groene' ploeg. Dat lijkt het Sparta van de laatste jaren te zijn. Steeds weer nieuwe talentrijke jonge voetballers volgen de transferrijpe spelers die Sparta voortdurend voortbrengt op. De Sparta-jeugdopleiding is met recht als een fonkelende ring waarmee het clubbestuur trots pronkt. Verreweg de meeste voetballers van de selektie komen voort uit de Spartaanse kweekvijver en aanschouwden het levenslicht na 1960. Onder regie van een al relatief jonge trainer, Theo Vonk, is één van de wekelijkse hoofd rollen echter weggelegd voor een routinier: Louis van Gaal. Niet gehinderd door zelfonderschatting geeft de oud-Ajacied vorm en ideeën aan Sparta. In woord en gebaar bespeelt hij Lowietje de scheidsrechter, tergt zijn tegenstanders en pept zijn jonge vazallen op. De stijlprijs zal wel nooit voor Van Gaal zijn weggelegd maar zijn nuttigheidswaarde is bij de Rotterdamse subtopper hooggewaardeerd. Geen konkurrentie heeft ook doelman Bas van Noortwijk. Zijn wat lage 'zit' verraadt niet direkt de klassekeeper maar de ex-SVV-er blijft vriend en vijand verbazen. Vóór Van Noortwijk proberen Danny Blind, Adrie Andriessen, John de Wolf en BonStevens hun keeper zoveel mogelijk van moeilijke arbeid te vrijwaren. Van dit kwartet gaat de Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434-AMSTERDAM -TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1985 | | pagina 3