AJAX - RODAJC BRftgPENWNB fUNTNH AUTOMOBIELBEDRIJF SERVICE 1 O zo zoet smaakt de zege! Vooral wanneer die zege behaald wordt op 'aartsvijand' Feyenoord. Een overwinning op Feyenoord geeft meer voldoening dan willekeurig welke, gevolg van de speciale haat-liefde verhouding die de Rotterdammers en Amsterdammers per traditie hebben. De klassieke duels geven het seizoen elke keer weer een face-lift, ongeacht of er meer of minder briljant gevoetbald wordt. Doemdenken Misschien komt het omdat we in 1984, het jaar van Orwell, leven, maar in Nederland lijkt het voetbaldoemdenken tot mode verheven. Overal staan voetbalguru's op om te vertellen hoe slecht het gaat met onze mooie voetbalsport. Het aantal napraters (;schrijvers) is legio en vormen het grote leger ja-knikkers dat zonder enige zelfkritiek met alle briesjes meewaaien en zich ondertussen voetbalwetenschappers voelt! Erg stimulerend kan het oeverloze gebabbel niet zijn voor de goedwillende voetballers die hun sport beoefenen omdat ze er van hóuden, prof of geen prof. Al is perfektie nog niet bereikt, bij Ajax valt er altijd nog genoeg te genieten. In De Meer dat vandaag haar 50-jarig bestaan viert (de officiële geboortedatum is 9 december 1934) rekenen we ook vanmiddag weer op hartverwarmende staaltjes! Roda JC De eerste de beste kompetitiedag van het seizoen 1984-1985 begon Roda JC al met een stunt. Landskampioen Feyenoord werd geklopt (2-1) en dat was toen nog iets bijzonders. Maar naarmate het seizoen vorderde verbleekten de resultaten enigszins. Het gemiddelde van één punt per wedstrijd houdt niet over en ligt zeker beneden de verwachting van de Kerkraadse clubleiding én die van de sponsor(!). Dieptepuntje was de uitschakeling in de KNVB-bekerkompetitie door Vitesse. Kompositie De verdediging van Roda JC, naast doelman Jos Smits geformeerd uit Eugene Hanssen, Leo Degens, Harry Klein en René Trost, valt op door het gemis van een echte libero. De van Standard Luik overgenomen Jos Daerden lijkt de aangewezen man om per 3 januari die positie te gaan innemen. Ongetwijfeld is het middenveld van Roda JC het sterkste deel van het elftal. Peter van de Ven en Eugene Marijnissen zijn daar de jongens die zorgen voor het betere loopwerk. Zij stellen hun kompanen Martin van Geel en Edwin Gorter in staat om hun vindingrijkheid te ontplooien. Van Geel en Gorter, die aan het begin van dit seizoen overkwam van DS '79, zijn beide voetballers die het spel 'zien' en daarnaast ook het net vrij gemakkelijk vinden. Beide spelers hebben een zwak voor het afstandschot, Van Geel met het linker- en Gorter met het rechterbeen. Voorin neemt een Italiaanse Nederlander, Marco Grassi, de positie van de naar Hong Kong afgereisde Engelsman Chris Guthrie. Samen met de snelle en getruukte René Hofman vormt G rassi de aanval van Roda JC. Tussensprint naar herfstkampioenschap Met de wedstrijd tegen Roda JC zet Ajax aan voor de tussensprint die de 'hefsttitel' moet Uw adres voor: Afstelling Verkoop Reparatie Nieuwe auto's Schadeherstel Occasions ZEEBURGERDIJK 434 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-650744/928447

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 3