werkt door de hele ploeg, maar hoe gaat dat dan? Je loopt op het laatst meer tegen jezelf te voetballen dan tegen je tegenstander. Dat zoiets nu net mij moet overkomen, dat is jammer en eigenlijk ook onverklaarbaar, als je in aanmerking neemt dat er doorde weeks bijkans ideaal is gewerkt. Maar ja, als dan zondags ieder een op die supersonische knal gaat lopen wachten Eigenlijk ben ik er wel gelukkig mee dat ons vandaag Ajax wacht en niet wéér een kleintje (met alle respect voor Excelsior overi gen, hoor!). Ik bedoel: als dat niet een voldoende motivatie is, dan weet ik het niet meer. Als ze échte toppers zijn, zullen ze dat ze ker vandaag moeten bewijzen en ik ga ervan uit dat dat ook ge beurt. De jongens zijn zéér geladen, heb ik gemerkt. Jammer genoeg lag de ploeg een beetje uit elkaar, door al die blessures. Henk Duut zit met z'n enkel in het gips, die zien we denk ik voor de winterstop niet meer terug, de elleboog van Ben Wijnstekers doet nog pijn, de enkel van Sjaak Troost is ge kraakt, Petur Petursson heeft last van een onwillig buikspiertje en Joop Hiele kon maandag nauwelijks lopen (maar die keept van daag gewoon). Hoe kan dat nou zo opeens, hoor ik dan, vorig seizoen waren er nauwelijks blessures? Daar vergist men zich dan in. Die blessures waren er wel, maar Ivan Nielsen, Michel van de Korput, Sjaak Troost ze speelden er gewoon mee door, omdat ze zo ver schrikkelijk graag kampioen wilden worden. Goedbeschouwd on dervindt Sjakie daar nu de naweeën nog van. Nu het allemaal wat minder gaat, zie je dat er sneller wordt afgehaakt als men klach ten heeft. Dat is de psychologie van de sport. Neem Sjaak Troost. Hij heeft veel kritiek over zich uitgestort ge kregen en gedeprimeerd wilde hij eigenlijk liever rust nemen om die enkel, die na iedere inspanning dik wordt, tijd te geven te ge nezen. Maar we kunnen hem niet missen en omdat de medische staf geen bezwaar heeft dat hij speelt, heb ik hem er gelukkig van kunnen overtuigen dat hij het aankan tegen Robbie de Wit, mits hij zichzelf beperkingen oplegt. Ook Bennie gaat vanmiddag, pijn of geen pijn, gewoon de wei in. Waarmee ik maar wil zeggen: de wil is er wel, van Fafié laten zak ken is geen sprake het moet alleen effe meezitten. Misschien tegen Ajax?

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1984 | | pagina 9